Latvijas vēstnieks Francijā Imants Lieģis devies reģionālajā vizītē Tulūzā

05.03.2020. 17:54

2020. gada 4.-5. martā Latvijas vēstnieks Francijā Imants Lieģis kopā ar LIAA pārstāvniecības Francijā vadītāju Solvitu Gulbi un uzņēmēju delegāciju apmeklēja Tulūzu. Vizītes mērķis bija veicināt Latvijas – Francijas ekonomisko sadarbību, iepazīstināt interesentus ar Latvijai aktuāliem drošības un aizsardzības jautājumiem, kā arī tikties ar diasporas pārstāvjiem.

Vizītes ietvaros vēstnieks I.Lieģis tikās ar Tulūzas mēra ārlietu, ekonomisko un starptautiskās partnerības jautājumu padomnieku Žanu-Klodu Dardelē (Jean-Claude Dardelet). Tikšanās laikā tika pārrunātas ekonomiskās sadarbības iespējas ar Tulūzas reģionu, īpaši attiecībā uz aviācijas un aizsardzības sektoriem, kā arī sadarbības iespējas kultūras un izglītības jomā.

Vēstnieks uzstājās ar lekciju Tulūzas biznesa skolā, skaidrojot Latvijas vēsturi un aktuālos drošības izaicinājumus, kā arī Latvijas – Francijas ekonomiskās attiecības. “Pašreizējā nestabilitātes atmosfērā transatlantiskā saikne ir Eiropas un pasaules drošības pamats. Turklāt, ASV un Eiropas vienotība Krievijas sankciju jautājumā parāda, ka šo transatlantisko saikni ir iespējams saglabāt,” savā uzrunā norādīja vēstnieks.

Ar LIAA atbalstu un sadarbībā ar Tulūzas biznesa skolu lekcijas noslēgumā tika rīkota tikšanās starp Latvijas un Francijas uzņēmējiem. Vēstnieks tikās arī ar Tulūzā dzīvojošiem latviešiem. 

Vizītes otrajā dienā Latvijas delegācija apmeklēja AIRBUS komplektēšanas un kosmosa centru, kā arī notika tikšanās ar AIRBUS Viceprezidentiem Žanu Delbeku (Jean Delbeck) un Silveru Delonē (Silvère Delaunay).

Vēstnieka reģionālā vizīte Tulūzā tika organizēta sadarbībā ar LIAA un tajā piedalījās arī vairāki Latvijas uzņēmumi:  Baltic 3D.EU, SIA Artex, SIA SIA 2AM un SIA LightSpace Technologies.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Francijā
6, Villa Said, 75116 Parīze, Francija
Tālrunis: + 33 1 536 458 10
Fakss: + 33 1 536 458 19
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr    icon-facebook     icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā