Latviešu bērni no Parīzes, Luksemburgas un Spānijas sadzied un sadanco!

02.03.2020. 17:39

No 2020. gada 28. februāra līdz 1. martam Luksemburgas folkloras kopas “Dzērves” vadītāja Aiga Ožehovska uzņēma Luksemburgas pierobežas pilsētā Nitelā (Nittel), Vācijā bērnus no Francijas un Spānijas, lai kopā ar Luksemburgas latviešu bērniem gatavotos Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem, kas notiks 2020.gada vasarā Rīgā. Šajā nedēļas nogalē Nitelā piedalījās arī Lejaskurzemes novada bērnu un jauniešu folkloras kopu koordinatore Solveiga Kūlaine no Latvijas, kura bērniem vadīja rotaļu meistarklasi.

Luksemburgas latviešu folkloras kopa “Mazās dzērves”, Parīzes latviešu folkloras kopa “Guntiņas” un Spānijas latviešu folkloras kopa “Ābolīši” kopā startē uz Skolēnu dziesmu svētkiem koprotaļu programmā, kuru video tika ierakstīti skatei šīs nedēļas nogales laikā. Katra kopa atsevišķi atrādīja arī savu individuālo programmu, kas tika filmēta dziesmu svētku žūrijai.

29.februāra vakarā bērni piedalījās koncertā Nitelas kultūras namā, uz kuru ieradās gan latviešu, gan vietējā publika.

Francijas latviešu bērni pirmo reizi gatavojas piedalīties dziesmu svētkos, līdz šim vienīgā regulārā bērnu aktivitāte ir bijusi sestdienas skola Parīzē. Redzams, ka aizvien pieaug interese no latviešu ģimeņu puses piedāvāt bērniem latviskas nodarbības, lai saikne ar Latviju un tās kultūru būtu pēc iespējas ciešāka un aktīvāka.

Parīzes latviešu bērnu folkloras kopa “Guntiņas” izveidota, sadarbojoties Latviešu apvienībai Francijā, Parīzes latviešu kora “Latve” vadītājai Inārai Bražei un Latvijas vēstniecībai Francijā. Folkloras kopa stiprina bērnos piederības sajūtu latviešu kultūrai un vairo latvisko pašapziņu. Bērni ar sajūsmu piedalījās šajā nedēļas nogalē Nitelā, kas notika ļoti sirsnīgā un radošā atmosfērā. Francijā dzīvojošie latviešu bērni pirmo reizi koncertēja kopā ar Luksemburgas un Spānijas latviešu bērniem !

Nedēļas nogales Nitelā īstenošanu atbalstīja Latvijas Republikas Ārlietu ministrija, Latvijas Republikas vēstniecība Francijā, Latviešu apvienība Francijā, kā arī, protams, bērnu vecāki un folkloras kopu vadītāji. Vislielākais paldies Luksemburgas folkloras kopas vadītājai Aigai Ožehovskai un viņas personīgajai komandai par viesmīlīgo uzņemšanu!

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Francijā
6, Villa Said, 75116 Parīze, Francija
Tālrunis: + 33 1 536 458 10
Fakss: + 33 1 536 458 19
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr    icon-facebook     icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā