Jelgavas pils muzejs saņem dāvinājumā no Burbonu karaliskā institūta Luija XVIII portretu

24.02.2020. 18:16

2020. gada 21. februārī Latvijas vēstniecībā Parīzē, piedaloties vēstniekam Imantam Lieģim, notika Karaliskā Burbonu institūta (Institut de la Maison de Bourbon) dāvinājuma – Luija XVIII (Louis XVIII) portreta nodošana Jelgavas pils muzejam.

Vēstniecībā pulcējās Karaliskā Burbonu institūta pārstāvji, kā arī Latvijas Lauksaimniecības universitātes (Jelgavas pils) muzeja vadītāja Ginta Linīte, kura saņēma dāvinājumu. Delegācijā no Latvijas bija arī Kurzemes kultūras mantojuma centra “Kūrava” vadītāja Ina Celitāne, etniskās kultūras centra “Suiti” pārstāvji un Baltijas Arhitektūras centra vadītāja Aivija Bārda. Latvijas delegācijas pārstāvji bija ieradušies Francijā, lai tiktos ar franču partneriem un sniegtu prezentācijas saistībā ar Baltijas Arhitektūras centra starptautisko projektu “Arhitektūra un tūrisms”.

Karaliskais Burbonu institūts vēlējās dāvināt Francijas karaļa Luija XVIII portretu Jelgavas pils muzejam pēc institūta vizītes Latvijā pagājušajā rudenī, kad karaliskie pēcnācēji iepazina vietas, kur Francijas karalis bija pavadījis vairākus sava mūža gadus 18.gs beigās, 19.gs. sākumā.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Francijā
6, Villa Said, 75116 Parīze, Francija
Tālrunis: + 33 1 536 458 10
Fakss: + 33 1 536 458 19
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr    icon-facebook     icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā