Latvijas vēstnieks sveic Francijā dzīvojošo Annu Kļaviņu 100 gadu jubilejā

10.02.2020. 18:18

2020. gada 8. februārī Latvijas vēstnieks Francijā Imants Lieģis devās uz Lakroptes (La Cropte) pilsētu Luāras zemju reģionā, lai apsveiktu Francijā dzīvojošo simtgadnieci Annu Kļavinu.

Vēstnieks nolasīja un uzdāvināja jubilārei Valsts prezidenta Egila Levita parakstītu vēstuli, kurā viņš apsveic simtgadnieci un atgādina, ka Annas Kļaviņas dzīves gājums sasaucas ar tiem vēstures notikumiem, kuriem cauri gājusi mūsu valsts un tauta. Anna Kļaviņa kopā ar savu māti un bērniem atstāja Latviju 1944. gadā, lai izvairītos no nokļūšanas Sibīrijā, kurai viņi sākotnēji bija nolemti. Pēc bēgļu gaitām ģimene nonāca Francijā, kur arī apmetās uz dzīvi.

Simtgadnieci apsveikt bija sabraukuši daudzi radi un draugi, kā arī Parīzes latviešu koris LATVE Ināras Bražes vadībā, sniedzot koncertu kopā ar gaviļnieces radiem Lakroptas (La Cropte) baznīcā. Koncertu apmeklēja gan jubilāre kopā ar saviem viesiem, gan pilsētiņas iedzīvotāji, kuriem bija iespēja iepazīt latviešu kultūru un mūziku. Pēc koncerta pilsētas mērijas svētku zālē svinības turpinājās sirsnīgā gaisotnē. Apsveicēju vidū bija arī Latvijas goda konsuls Luāras zemju reģionā Mišels-Anrī Vandesmets (Michel-Henry Vandesmet).

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Francijā
6, Villa Said, 75116 Parīze, Francija
Tālrunis: + 33 1 536 458 10
Fakss: + 33 1 536 458 19
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr    icon-facebook     icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā