Kamermūzikas koncerts Latvijas vēstniecībā Parīzē

13.12.2019. 13:05

2019. gada 12. decembrī Latvijas vēstniecībā Parīzē notika kamermūzikas koncerts, kurā pieci izcili mūziķi atskaņoja franču un latviešu komponistu mūziku.

Koncertā kopā ar Christopher Beckett (Kristoferu Beketu) uzstājās flautiste Liene Denisjuka Straupe, obojists Mārtiņš Dovmanis un vijolnieki Gunārs Mūrnieks un Lāsma Vītola. Mūziķi izpildīja vairākus Pētera Vaska skaņdarbus, kā arī tādu komponistu skaņdarbus kā Imants Kalniņš, Jānis Mediņš, Helmers Pavasars, Rihards Dubra, Pēteris Plakidis. Koncertā dzirdējām arī franču komponistu skaņdarbus – Maurice Ravel (Moriss Ravēls), Gabriel Fauré (Gabriels Forē), Philippe Gaubert (Filips Gobērs), Jacques Castérède (Žaks Kastereds).

Jaunzēlandes izcelsmes Parīzē dzīvojošais pianists Christopher Beckett (Kristofers Bekets) atzina, ka šī visticamāk ir pirmā reize, kad Francijā tiek atskaņoti vairāki latviešu komponistu darbi kamermūzikas izpildījumā, un viņš ļoti priecājas par šo sadarbību ar mūziķiem no Latvijas.

Kamermūzikas vakara noslēgumā mūziķi izpildīja Emīla Dārziņa Melanholisko valsi. Publika bija ļoti patīkami pārsteigta un daļai koncerta apmeklētāju šī bija pirmā tikšanās ar latviešu mūziku. Par izcilo mūzikas izpildījumu skatītāji teica īpaši atzinīgus vārdus.

Šis sadarbības kopprojekts ar dažu dienu starpību notika arī Nīderlandes pilsētā Rozendālē. Tas tika realizēts ar Pasaules Brīvo Latviešu Apvienības, Eiropas Latviešu Apvienības, Francijas Latviešu Apvienības un Kultūras ministrijas atbalstu, savukārt koncerts Parīzē rīkots ar Latvijas vēstniecības Francijā atbalstu.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Francijā
6, Villa Said, 75116 Parīze, Francija
Tālrunis: + 33 1 536 458 10
Fakss: + 33 1 536 458 19
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr    icon-facebook     icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā