Latvijas vēstniecībā Parīzē notiek koklēšanas meistarklase bērniem

23.11.2019. 20:53

2019. gada 23. novembrī Latvijas vēstniecībā Parīzē sirsnīgā gaisotnē notika koklēšanas un rotaļu pēcpusdiena bērniem kopā ar skolotāju Aigu Ožehovsku no Luksemburgas. Aiga Ožehovska ieveda sanākušos bērnus koklēšanas un latviešu rotaļu pasaulē. Bērni iemācījās spēlēt vairākas dziesmas un gāja rotaļās.

Pēc koklēšanas meistarklases bērniem bija iespēja parādīt vecākiem, ko viņi ir iemācījušies nelielā koncertā. Arī no Luksemburgas atbraukušie koklētāji rādīja savas kokles spēles prasmes un iepriecināja publiku. Visi kopā gāja rotaļās un pasākuma noslēgumā baudīja launagu. Viena no jaunajām koklētājām teica, ka vēlētos biežāk muzicēt kopā ar citiem. Jāpiebilst, ka Parīzes latviešu bērnu folkloras kopa "Guntiņas" piedalīsies Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkos 2020. gadā kopā ar Luksemburgas folkloras kopu.

Pēc koncerta Eiropas Latviešu apvienības kultūras nozares vadītāja Lelde Vikmane pasniedza Aigai Ožehovskai Pasaules Brīvo Latviešu Apvienības Kultūras Fonda (PBLA KF) atzinības rakstu Kustībai "Vakareiropas koklētāji" par ieguldījumu Latvijas mūzikas tradīciju izkopšanā ārvalstīs vairākās paaudzēs un par jauno albumu  "Simtiem zvaigžņu debesīs".

Pasākumu rīkoja Latviešu Apvienība Francijā sadarbībā ar Latviešu sestdienas skolu “Garā pupa” un Latvijas vēstniecību Francijā.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Francijā
6, Villa Said, 75116 Parīze, Francija
Tālrunis: + 33 1 536 458 10
Fakss: + 33 1 536 458 19
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr    icon-facebook     icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā