Latvijas vēstnieks Francijā Imants Lieģis uzstājas konferencē par maigās varas stratēģiju

29.10.2019. 12:11

2019.gada 28. oktobrī Latvijas vēstnieks Francijā Imants Lieģis piedalījās konferencē "Maigās varas stratēģijas - kā Velsai sevi projicēt uz pasaules skatuves?” (Soft Power Strategies – How should Wales project itself on the world stage?), prezentējot Latvijas skatījumu Kārdifā, Velsā.

Pasākumu organizēja Velsas mākslas un zinātnes valsts akadēmija (The Learned Society of Wales). I.Lieģis savā prezentācijā uzmanību veltīja maigās varas attīstībai Latvijā, kas notikusi caur inovācijām tehnoloģijā un IT sektorā pēc neatkarības atgūšanas. Savā uzrunā I.Lieģis minēja trīs svarīgus R (angļu valodā) : reselience, reliance and rejoicing (izturība, paļaušanās, priecāšanās), minot kā piemērus UNESCO nemateriālās kultūras mantojumā ierakstītos latviešu Dziesmu un Deju svētkus un Baltijas ceļu. Tāpat vēstnieks kā veiksmīgu piemēru minēja Latvijas veiksmīgo krīzes pārvarēšanu 2009.gadā.


Bez Latvijas vēstnieka konferencē uzstājās Velsas akadēmiskās jomas pārstāvji, Starptautisko attiecību un velsiešu valodas ministrs Eluned Morgan, Lielbritānijas Ārlietu ministrijas pārstāvis Paul Brummell, kā arī citi kultūras, sporta jomas pārstāvji. Pasākumā piedalījās apmēram 60 interesenti, tanī skaitā arī Latvijas goda konsuls Velsā Andris Tauriņš.    

 Konference tika rīkota ar mērķi apspriest praktiskus ieteikumus, kā perspektīvā attīstīt un stiprināt Velsas starptautisko reputāciju.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Francijā
6, Villa Said, 75116 Parīze, Francija
Tālrunis: + 33 1 536 458 10
Fakss: + 33 1 536 458 19
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr    icon-facebook     icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā