Vēstniecībā Parīzē prezentē grāmatu “Latvieša cimdi”

24.10.2019. 17:06

2019. gada 23. oktobrī Latvijas vēstniecība Francijā sadarbībā ar Tautas tērpu centru “Senā Klēts” rīkoja grāmatas “Latvieša cimdi” (Les Moufles de la Lettonie) tulkojuma franču valodā prezentāciju un tikšanos ar grāmatas autori, etnogrāfi Marutu Grasmani.

Vakaru atklāja Latvijas vēstnieks Francijā Imants Lieģis, kurš veltīja atzinīgus vārdus Marutas Grasmanes darbam un ieguldījumam Latvijas kultūrvēsturisko un etnogrāfisko vērtību saglabāšanā un popularizēšanā visā pasaulē, arī Francijā.

Maruta Grasmane iepazīstināja publiku gan ar cimdu tradīcijām un to nozīmi Latvijā, gan ar Senās Klēts veidošanos un tās darbību. Autore stāstīja par grāmatas tapšanu un to, kā tika noadīti 178 cimdu paraugi, lai to fotogrāfijas varētu apkopot ar katra cimda zīmējumu šajā košajā grāmatā.

Cimdu vakarā piedalījās arī Parīzes latviešu koris LATVE Ināras Bražes vadībā, izpildot tautasdziesmas par cimdiem kokļu pavadījumā. Koristi, Maruta Grasmane ar savu komandu, kā arī vēstnieks Imants Lieģis bija tērpušies tautastērpos, tādējādi padarot cimdu vakaru īpaši krāšņu un priecējot publiku, kas bija sanākusi kulpā skaitā.

Maruta Grasmane Parīzes publikai šajās dienās piedāvā četras meistarklases cimdu adīšanā gan vēstniecībā, gan citur pilsētā, sadarbojoties ar adīšanas entuziastiem.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Francijā
6, Villa Said, 75116 Parīze, Francija
Tālrunis: + 33 1 536 458 10
Fakss: + 33 1 536 458 19
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr    icon-facebook     icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā