Latvijas vēstnieks Francijā Imants Lieģis piedalās Baltijas jūras reģiona drošībai veltītā seminārā

22.10.2019. 17:06

2019. gada 22. oktobrī, Parīzē notika Francijas militārās skolas stratēģisko pētījumu institūta (IRSEM) un NATO aizsardzības koledžas Baltijas jūras reģiona drošības tēmai veltīts dienas seminārs.

Seminārā tika aplūkota gan Baltijas jūras reģiona vēsture, gan aktuālie drošības izaicinājumi, īpaši NATO klātbūtne reģionā. Seminārs tika iedalīts trīs daļās, aplūkojot draudu uztveri Baltijas reģionā, stratēģisko un operacionālo sadarbību, kā arī nākotnes izaicinājumus.

Semināra ietvaros ar prezentāciju uzstājās Latvijas vēstnieks Francijā Imants Lieģis dalībniekus iepazīstinot ar Latvijas skatījumu uz militārajām mācībām reģionā un iesaistes politiku. Savā uzrunā vēstnieks īpaši novērtēja Francijas dalību NATO paplašinātajā klātbūtnē Baltijas valstīs, Francijas regulāro iesaisti NATO gaisa patrulēšanas misijā, kā arī militārajās mācībās. Vēstnieks savā prezentācijā pievērsās arī NATO – Krievijas attiecībām, uzsverot, ka atturēšanas un dialoga pieeja joprojām ir spēkā.  Seminārā piedalījās gan NATO starptautiskā biroja, gan Francijas un reģiona valstu pētnieki.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Francijā
6, Villa Said, 75116 Parīze, Francija
Tālrunis: + 33 1 536 458 10
Fakss: + 33 1 536 458 19
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr    icon-facebook     icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā