Latviešu mākslinieces Santa France un Annemarija Gulbe iegūst Grand Prix Laikmetīgās mākslas biennālē Francijā

15.10.2019. 11:16

2019. gada 11. oktobra vakarā Monrūžas pilsētā (Montrouge), kas robežojas ar Parīzi tās dienvidos, notika Laikmetīgās mākslas biennāles “Eiropas jaunrade” (Jeune création européenne JCE– Biennale d’art contemporain) atklāšana, kā arī trīs lielo balvu (Grand Prix) pasniegšana labāko darbu autoriem. 55 mākslinieku darbu konkurencē divas lielās balvas piešķirtas latviešu māksliniecēm Santai Francei un Annemarijai Gulbei, savukārt trešā – dāņu māksliniecei Līselai Burišai (Liesel Burisch).

JCE biennāle ir ceļojoša izstāde, kas septiņu valstu sadarbības rezultātā piedāvā astoņu mākslinieku darbus no katras valsts : Francijas, Dānijas, Itālijas, Latvijas, Portugāles, Rumānijas un Spānijas. No Latvijas biennālē piedalās scenogrāfs Krišjānis Elviks, multimediju māksliniece Santa France, fotogrāfe Annemarija Gulbe, kuratore Tīna Pētersone, gleznotāja Luīze Elizabete Rikšāne, fotogrāfe Elīna Sēmane, gleznotāja Sabīne Vernere un arhitekts un mākslinieks Krišs Zilgalvis. Galvenais biennāles mērķis ir palīdzēt jaunajiem māksliniekiem parādīt savus darbus starptautiskā vidē. Divu gadu laikā šī izstāde apceļos visas projektā iesaistītās valstis.

Latviju projektā pārstāv Vides risinājumu institūts, kas atrodas Cēsīs, Mākslas un zinātnes centrā Brūzis. Arī Cēsu pilsētas domes priekšsēdētājs Jānis Rozenbergs piedalījās izstādes atklāšanā un uzņems izstādi savā pilsētā 2020. gada vasarā (jūlijā un augustā). Monrūžā izstādi iespējams apmeklēt līdz 3. novembrim.

Vēstniecība sadarbojas ar Monrūžas pilsētu jau kopš biennāles izveides un ir kopīgi rīkojusi vairākus Latvijas atpazīstamības veicināšanas pasākumus arī ārpus biennāles.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Francijā
6, Villa Said, 75116 Parīze, Francija
Tālrunis: + 33 1 536 458 10
Fakss: + 33 1 536 458 19
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr    icon-facebook     icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā