Latvijas Republikas Ārlietu ministrijas Politiskās konsultācijas Parīzē

04.10.2019. 18:04

2019. gada 4. oktobrī Parīzē, Francijā, notika Latvijas Republikas Ārlietu ministrijas politiskās konsultācijas par ES jautājumiem. Latvijas delegāciju vadīja valsts sekretāra vietniece Eiropas lietās Astra Kurme. Tiekoties ar Francijas prezidenta padomnieku Klemanu Bonu (Clément Beaune) notika viedokļu apmaiņa par gaidāmo ES Eiropadomi š.g. 17. un 18. oktobrī, par ES daudzgadu budžetu, tostarp par Kopīgo lauksaimniecības politiku un tiešajiem maksājumiem lauksaimniekiem, kā arī par Breksitu.

Sarunā Ministru prezidenta padomniece ārlietu un Eiropas Savienības jautājumos Lelde Līce-Līcīte uzsvēra, ka Latvijai un Francijai ir viedokļu sakritība daudzos jautājumos, un šobrīd Latvijai ir īpaši svarīgi veicināt kopīgu nostāju ES līmenī cīņā ar naudas atmazgāšanu.

Diskusijā ar Francijas premjerministra biroja ES jautājumu ģenerālsekretariāta vadītāju Sandrinu Godēnu (Sandrine Gaudin) un Francijas Ārlietu ministrijas ES direkcijas vadītāju Filipu Setonu (Philippe Setton) tika detalizēti pārrunāti ES daudzgadu budžeta un ES kohēzijas politikas jautājumi. Astra Kurme norādīja, ka nākamajā budžetā vēlams nodrošināt finansiāla atbalsta turpinājumu RailBaltic projektam.

Latvijas delegācijā Astru Kurmi pavadīja Ministru prezidenta padomniece ārlietu un Eiropas Savienības jautājumos Lelde Līce-Līcīte, Latvijas vēstnieks Francijā Imants Lieģis, Zemkopības ministrijas nozares padomniece Latvijas pārstāvniecībā ES Dace Arāja un Finanšu ministrijas ES fondu stratēģijas departamenta direktors Edgars Šadris.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Francijā
6, Villa Said, 75116 Parīze, Francija
Tālrunis: + 33 1 536 458 10
Fakss: + 33 1 536 458 19
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr    icon-facebook     icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā