Latvijas Radio bigbends uzstājas Parīzē

02.10.2019. 11:05

2019. gada 30. septembrī Latvijas Radio bigbenda mūziķi uzstājās Parīzes slavenajā džeza klubā Le Bal Blomet ar koncertu “Parīze – Rīga 1919-2019”, kuru apmeklēja Latvijas vēstnieks Francijā Imants Lieģis. Pirms koncerta bigbenda pārstāvji, kā arī franču sadarbības partneri viesojās vēstniecībā.

Izmantojot iespēju, ka Latvijas mūziķi uzturas Francijā, Latvijas Investīciju un Attīstības aģentūras direktore Francijā Solvita Gulbe rīkoja tikšanos ar franču tūrisma operatoriem un žurnālistiem, lai tos iepazīstinātu ar Latvijas māksliniekiem, kā arī tūrisma iespējām Latvijā. Bigbenda pārstāvji prezentēja gan savu orķestri, gan šo mūzikas projektu. Tūrisma atbalsta pasākumā piedalījās arī vairāki Latvijas tūrisma jomas pārstāvji (Neiburgs Hotel, Dome Hotel, Air Baltic, Baltic Travel Group).

Koncerta “Parīze – Rīga 1919-2019” programmu veidoja pazīstamais franču komponists, saksofonists un flautists Pjērs Bertrāns (Pierre Bertrand). Šīs programmas pirmatskaņojums notika 2019. gada februārī Rīgā, kur tika augsti novērtēts, tāpēc šobrīd bigbends ir ieradies Francijā, lai kopā ar Francijas mūziķiem ierakstītu albumu prestižajā ierakstu kompānijā Cristal Records Rošforas (Rochefort) pilsētā.

Pjērs Bertrāns sacerējis mūziku, iedvesmojoties no 20.gs gleznotāju darbiem. Komponējot izmantoti gan Pikaso, Kandinska, Šagāla, Miro un citu gleznotāju darbi. Koncerts Le Bal Blomet notika ļoti pozitīvā gaisotnē un publika pauda atzinīgus vārdus par mūziķu izpildījumu. Džeza kluba vadītājs Gijoms Kornuts (Guillaume Cornut) atzina, ka šis ir skaistākais koncerts, tādu viņam savā klubā nācies dzirdēt.

Tuvākajās dienās bigbends ierakstīs koncerta albumu, kā arī sniegs vēl vienu koncertu Rošforas teātrī 3.oktobrī.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Francijā
6, Villa Said, 75116 Parīze, Francija
Tālrunis: + 33 1 536 458 10
Fakss: + 33 1 536 458 19
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr    icon-facebook     icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā