Filma “Paradīze ‘89” Latvijas vēstniecībā Francijā

26.09.2019. 13:14

Atzīmējot Baltijas ceļa 30. gadadienu, 2019. gada 25. septembrī Latvijas vēstniecība Francijā rīkoja kino vakaru vēstniecības telpās, demonstrējot Madaras Dišleres spēlfilmu “Paradīze ‘89” (2018), kas guvusi skatītāju atsaucību un veidota balstoties uz režisores bērnības atmiņām.

Filma stāsta par notikumiem 1989. gada augustā. Divas māsas, deviņgadīgā Paula un septiņgadīgā Laura, vasaras brīvlaikā ierodas mazpilsētā ciemos pie māsīcām. Meitenes izbauda brīvību, iztēlojoties, kā ir būt pieaugušām. Televīzijas ziņas, bailes par tuvojošos karu un nespēja emocionāli tikt galā ar pieaugušo dzīvi kāpina spriedzi un meiteņu attiecības kļūst saspīlētas.

Pirms filmas skatītājiem bija iespēja noskatīties Baltijas ceļa 30. gadadienas svinību nedēļā publicēto Latvijas institūta veidoto īsfilmu “Act Baltic way”, kā arī tikties ar institūta jauno direktori Vitu Timermani-Mooru.

Filmas seansu apmeklēja gan vēstniecības aicinātie Latvijas draugi, gan latviešu diasporas Francijā pārstāvji un citi interesenti.

Filmas seansu rīkoja Latvijas vēstniecība Francijā sadarbībā ar Nacionālo Kino centru.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Francijā
6, Villa Said, 75116 Parīze, Francija
Tālrunis: + 33 1 536 458 10
Fakss: + 33 1 536 458 19
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr    icon-facebook     icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā