Latvija piešķir valsts augstāko apbalvojumu Orsē muzeja prezidentei Loransai Dekārai (Laurence des Cars) un kuratoram Rodolfam Rapetti (Rodolphe Rapetti)

06.09.2019. 11:06
  • Ārlietu dienests Latvijas valsts simtgadei

2019. gada 5. septembrī Latvijas vēstniecībā Francijā notika svinīga ceremonija, kuras laikā Latvijas vēstnieks Francijā Imants Lieģis pasniedza Latvijas Republikas augstāko apbalvojumu Atzinības krustu un tā goda zīmes Francijas Orsē (Musée d’Orsay) un Oranžērijas (Musée de l’Orangerie) muzeju prezidentei Loransai Dekārai (Laurence des Cars) un mākslas zinātniekam, kuratoram, Kompjeņas (Compiègne) un Blerankūras (Blérancourt) piļu un nacionālo muzeju direktoram Rodolfam Rapeti (Rodolphe Rapetti). 

Atzinības krusts abiem Francijas pilsoņiem ir piešķirts par nozīmīgu ieguldījumu Latvijas mākslas popularizēšanā Parīzē, rīkojot izstādi “Nepieradinātās dvēseles. Simbolisms Baltijas valstu mākslā” Orsē muzejā, tādējādi veicinot Latvijas un Francijas kultūras un diplomātiskos sakarus augstākajā līmenī. L.Dekāra un R.Rapeti ir devuši nozīmīgu personīgo ieguldījumu visos izstādes attīstības procesos no pirmās idejas līdz pat tās realizācijai.

Izstāde Orsē muzejā bija lielākais starptautiskais Latvijas simtgades notikums 2018. gadā Francijā, kas ļāva vairāk nekā 240 000 Orsē muzeja apmeklētājiem iepazīties ar Latvijas, Lietuvas un Igaunijas vecmeistaru darbiem. Kā zināms, izstādi atklāja 2018. gada 9. aprīlī visaugstākajā valsts līmenī, klātesot četriem valstu prezidentiem : Francijas, Latvijas, Igaunijas un Lietuvas.

Ar Atzinības krustu apbalvo par izcilu par sevišķiem nopelniem valsts, sabiedriskajā, kultūras, zinātnes, sporta un izglītības darbā. Atzinības krusta devīze ir Pour les honnêtes gens - Godaprāta ļaudīm.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Francijā
6, Villa Said, 75116 Parīze, Francija
Tālrunis: + 33 1 536 458 10
Fakss: + 33 1 536 458 19
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr    icon-facebook     icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā