Pie franču lasītājiem dodas Ināras Vērzemnieces grāmata par ģimenes likteņiem pēc Otrā Pasaules kara

18.06.2019. 12:17

No 2019. gada 8.-11. jūnijam Senmalo pilsētā (Saint-Malo) Francijā notika Starptautiskais grāmatu un kino festivāls « Pārsteidzošie ceļotāji » (Etonnants voyageurs), kurā piedalījās latviešu izcelsmes amerikāņu rakstniece Ināra Vērzemniece (Inara Verzemnieks).

I.Vērzemnieces grāmatas “Among the living and the dead” (Starp dzīvajiem un mirušajiem) tulkojums franču valodā “Mémoires des terres de sang” nupat kā publicēts Francijas izdevniecībā Hoëbeke.

Festivāla laikā autore piedalījās vairākās diskusijās un konferencēs par tēmām, kas sasaucas ar grāmatā rakstīto, proti, par savas identitātes meklējumiem, Eiropu un tās robežām, trimdas dzīvi, latvietību. Rakstniece sniedza arī autogrāfus Starptautiskajā grāmatu salonā izdevniecības stendā.

Ināra Vērzemniece ir profesionāla žurnāliste, strādājusi dažādos Amerikas medijos, kā piemēram, The New York Times un vairākas reizes ir apbalvota par savu darbu. Šobrīd rakstniece strādā Aiovas (Iowa) universitātē par pasniedzēju dokumentālās prozas rakstīšanas programmā.

Augusi Vašingtonas štatā kopā ar savu vecmāmiņu, kura Otrā Pasaules kara laikā emigrējusi uz Ameriku, autore grāmatā stāsta par savas dzimtas pagātni, likteņiem un ciešanām, kad tika sašķelta ģimene, kā arī par savas identitātes meklējumiem, emigrāciju, izsūtīšanu, dzīvi trimdā. Franču izdevējs atzīst : “Šis ir brīnišķīgs stāsts par mīlestību, zaudējumu un izdzīvošanu.”

Festivāls “Pārsteidzošie ceļotāji” notiek katru gadu Senmalo pilsētā jau 30 gadus un tā laikā var satikt 250 dažādus grāmatu autorus, piedalīties 300 diskusijās, tikšanās, lasījumos, noskatīties 100 mākslas un dokumentālās filmas, apmeklēt 3000m² lielo grāmatu salonu, kā arī apskatīt vismaz 10 dažādas izstādes.

Festivāla mājaslapa : https://www.etonnants-voyageurs.com/spip.php?article24161

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Francijā
6, Villa Said, 75116 Parīze, Francija
Tālrunis: + 33 1 536 458 10
Fakss: + 33 1 536 458 19
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr    icon-facebook     icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā