Radošā darbnīca “Pasaku kaste” latviešu bērniem Parīzē

11.06.2019. 18:35

2019. gada 8. jūnijā Latvijas Republikas vēstniecības Francijā telpās notika projekta PASAKU KASTE radošā darbnīca, ko vadīja grāmatu ilustratore Rūta Briede un grāmatu dizainers Artis Briedis.

Latviešu sestdienas skolas Parīzē bērni no gada sākuma strādāja pie latviešu tautas pasaku tēmas saistībā ar projektu PASAKU KASTE. Bērni lasīja pasakas, veidoja ilustrācijas pasakām ar zīmodziņu palīdzību, ko izgatavoja Rūta Briede un Elīna Brasliņa, spēlēja teātri ar papīra lellēm. Noslēdzot projektu tika organizēta radošā darbnīca ar vienu no zīmodziņu autorēm Rūtu Briedi un grāmatu tapšanas lietpratēju Arti Briedi, lai bērni tiešā veidā varētu iepazīt latviešu grāmatu māksliniekus, darbojoties kopā ar viņiem. Projekts PASAKU KASTE un radošā darbnīca veicina bērnu interesi par grāmatām, latviešu literatūru, un vienlaikus attīsta latvisko identitāti.

Radošās darbnīcas laikā bērni uzzināja, kā top grāmata, kas ir ilustrators, ko dara grāmatu dizainers. Tāpat, bērniem bija iespēja izveidot pašiem savu grāmatu.

Radošajā darbnīcā piedalījās 20 bērni vecumā no 3 līdz 13 gadiem. Projektu organizēja Latviešu sestdienas skolas Parīzē skolotāja Anda Auziņa. Radošās darbnīcas īstenošanu atbalstīja Latvijas Republikas Ārlietu ministrija, Latvijas Republikas vēstniecība Francijā, kā arī Latviešu valodas aģentūra no Izglītības un zinātnes ministrijas budžeta programmas „Valsts valodas politika un pārvalde”.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Francijā
6, Villa Said, 75116 Parīze, Francija
Tālrunis: + 33 1 536 458 10
Fakss: + 33 1 536 458 19
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr    icon-facebook     icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā