Koris “Sõla” uzvar starptautiskā koru konkursā Francijā

03.06.2019. 11:51

2019. gada 2. jūnijā Latvijas Kultūras akadēmijas jauktais koris „Sõla” kļuva par Grand prix uzvarētājiem 48. Starptautiskajā koru konkursā Tūrā, Francijā, kas ir viens no sešiem prestižajiem Eiropas koru konkursiem. Korim šis ir otrais šāds panākums - pirmo reizi kādu no Eiropas Grand prix koris ieguva 2016. gadā Varnā, Bulgārijā.
Konkurss notika no 31. maija līdz 2. jūnijam trīs daļās – obligātā, brīvās izvēles un renesanses programma. Konkursā piedalījās astoņi kori no astoņām valstīm – Horvātijas, Igaunijas, Indonēzijas, Islandes, Kolumbijas, Slovēnijas, Spānijas, un Latvijas.

 Uz finālu tika izvirzīti četri kori - koris “Sõla”, “Batavia Madrigal Singers” no Indonēzijas, “E Stuudio” jauniešu koris no Igaunijas un “El Léon de Oro” no Spānijas, kura goda diriģents no 2017. gada ir britu diriģents un muzikologs Pīters Filipss.

 Kora “Sõla” daudzveidīgo un krāsaino konkursa repertuāru atzinīgi novērtēja gan klausītāji, gan žūrija. Koris konkursā izpildīja komponistu Johanesa Brāmsa, Patrika Burgana, Ērika Ešenvalda, Paula Hindemita, Jēkaba Jančevska, Gustava Mālera, Knuta Nīsteda, Džovanni Pjerluidži da Palestrīna, Henrija Pērsela, Frānsisa Pulenka, Alfrēda Šnitkes un Pētera Vaska skaņdarbus. Latvijas vārdu Tūrā spodrināja arī citu konkursa dalībnieku repertuārā iekļautie latviešu komponistu - Ērika Ešenvalda un Riharda Dubras - skaņdarbi.

Eiropas Grand Prix koru konkursi ik gadu notiek Tolosā (Spānija), Varnā (Bulgārija), Debrecenā (Ungārija), Tūrā (Francija), Mariborā (Slovēnija) un Areco (Itālija). Uzvarot Tūras pilsētā koris „Sõla” saņēma ielūgumu uz 2019. gada konkursu uzvarētāju lielo finālu 2020.gada 8. jūlijā Debrecenā. Kora „Sõla” mākslinieciskais vadītājs ir Kaspars Ādamsons, diriģenti Laura Štoma un Artūrs Oskars Mitrevics.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Francijā
6, Villa Said, 75116 Parīze, Francija
Tālrunis: + 33 1 536 458 10
Fakss: + 33 1 536 458 19
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr    icon-facebook     icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā