Saeimas Francijas – Latvijas draudzības grupas deputāti turpina vizīti Francijā Dordoņas reģionā

16.05.2019. 18:05

Turpinot vizīti Francijā, Saeimas Francijas – Latvijas draudzības grupas deputāti 2019. gada 16.-17. maijā apmeklē Dordoņas (Dordogne) reģionu, kur notiek tikšanās ar Perigo (Périgueux) un Kabaras (Cabara) pilsētas mēriem, kā arī Dordoņas uzņēmējiem un Francijas Uzņēmēju kustības (MEDEF) pārstāvjiem.

Tikšanās laikā ar 60 reģiona uzņēmējiem Jaunās Akvitānijas būvniecības federācijas prezidents Olivjē Salerons (Olivier Salleron) ļoti atzinīgi novērtēja LIAA pārstāves Francijā Solvitas Gulbes atbalstu nesenajā būvniecības federācijas vizītes uz Rīgu organizēšanā, kā arī izteica vēlmi atgriezties Rīgā kopā ar reģiona uzņēmējiem. Latvijas vēstniecība un LIAA pārstāvniecība Francijā saņēma ielūgumu atgriezties Dordoņā un sniegt prezentāciju reģiona uzņēmējiem. Šajā reģionā interese par Latviju aug arī tūrisma veicināšanas nozarē, jo kopš tiešā avioreisa atklāšanas starp Rīgu un Bordo, iespējas ir kļuvušas konkrētākas un augusi arī interese par Latviju.

Kabaras (Cabara) pilsētā Francijas-Latvijas grupas prezidente Dagmāra Beitnere-Le Galla nolika ziedus piemiņas vietā, kas nesen tika atklāta par godu admirālim Žanam-Žozefam Brisonam (Jean-Joseph Brisson), kurš spēlēja būtisku lomu Latvijas brīvības cīņās 1919. gadā. Deputāte uzsvēra : “Ir svarīgi, ka piemiņas vieta par godu admirālim Brisonam atrodas ne tikai Rīgas pils mūrī, kur viņu latvieši godina ik gadu Lāčplēša dienā, noliekot svecītes, bet arī viņa dzimtajā pilsētā Kabarā.”

Kā iepriekš ziņots, no 2019. gada 13. līdz 17. maijam pēc Francijas Nacionālās asamblejas ielīguma Francijā uzturās pieci Saeimas Latvijas – Francijas sadraudzības grupas deputāti : grupas prezidente Dagmāra Beitnere-Le Galla (JKP), viņas vietniece Marija Golubeva (Attīstībai/Par), kā arī grupas biedri Uldis Budriķis (JKP) Vitālijs Orlovs (Saskaņa) un Linda Liepiņa (KPV.LV).

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Francijā
6, Villa Said, 75116 Parīze, Francija
Tālrunis: + 33 1 536 458 10
Fakss: + 33 1 536 458 19
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr    icon-facebook     icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā