Saeimas Francijas – Latvijas draudzības grupas deputāti vizītē Francijā

14.05.2019. 11:12

No 2019. gada 13. līdz 17. maijam pēc Francijas Nacionālās asamblejas ielīguma Francijā uzturēsies pieci Saeimas Latvijas – Francijas sadraudzības grupas deputāti. Vizītē no Latvijas puses piedalās sadraudzības grupas prezidente Dagmāra Beitnere-Le Galla (JKP), viņas vietniece Marija Golubeva (Attīstībai/Par), kā arī grupas biedri Uldis Budriķis (JKP) Vitālijs Orlovs (Saskaņa) un Linda Liepiņa (KPV.LV). No Francijas puses Latvijas delegāciju uzņēma Nacionālās Asamblejas Francijas Latvijas sadraudzības grupas vadītājs Filips Šasēns (Philippe Chassaing), "Uz priekšu, Republika!" (LREM).

Vizītes sākumā, 13. maijā Latvijas deputāti apmeklēja Latvijas vēstniecību Francijā un tikās ar Latvijas vēstnieku Francijā Imantu Lieģi. “Parlamentu sadarbībai ir būtiska loma mūsu valstu divpusējās attiecībās, un es ceru, ka personīgie kontakti, kas šīs vizītes laikā tiks iegūti, palīdzēs vēl ciešākai mūsu valstu sadarbībai,” uzsvēra vēstnieks.

Vizītes turpinājumā Latvijas deputātiem būs iespēja piedalīties Nacionālās Asamblejas plenārsēdē, kā arī tikties ar Francijas amatpersonām. Vizītes ietvaros deputāti apmeklēs arī Dordoņas (Dordogne) reģionu. Tur paredzēta tikšanas ar Perigo (Périgueux) un Kabaras (Cabara) pilsētas mēriem, kā arī Dordoņas uzņēmējiem. Kabarā deputāti pieminēs Francijas admirāli Brisonu (Jean-Joseph Brisson), kurš pirms 100 gadiem spēlēja būtisku lomu Latvijas neatkarības cīņās.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Francijā
6, Villa Said, 75116 Parīze, Francija
Tālrunis: + 33 1 536 458 10
Fakss: + 33 1 536 458 19
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr    icon-facebook     icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā