Lailas Pakalniņas dokumentālo filmu retrospekcija Parīzē

03.05.2019. 16:16
  • Ārlietu dienests Latvijas valsts simtgadei

2019. gada 3. maijā, Parīzē, vienā no lielākajiem mūsdienu mākslas centriem Pompidū centrā (Centre Pompidou) tiek atklāta kinorežisores Lailas Pakalniņas filmu retrospekcija “Drôle de réel”. Atklāšanas seansā piedalās pati režisore, kā arī Latvijas Republikas Kultūras ministre Dace Melbārde un Latvijas vēstnieks Francijā Imants Lieģis.

Divu nedēļu laikā no 3. līdz 17. maijam Pompidū centrā varēs noskatīties 20 filmas, kas tapušas aptuveni 30 gadu laikā, septiņos filmu seansos, ko piedāvā Pompidū centra Dokumentālā kino sinematēka, sadarbībā ar Latvijas vēstniecību Francijā un Latvijas nacionālo kino centru. Laila Pakalniņa piedalīsies retrospekcijas pirmajās trīs dienās un tiksies ar skatītājiem piecos filmu seansos (no 3.-6. maijam).

Pompidū centrā regulāri tiek veidoti dažādu autoru monogrāfiski dokumentālā kino cikli (ir bijuši tādi autori kā Alain Cavalier, André. S. Labarthe, Ross McElwee, Johan Van der Keuken), bet pirmo reizi šāda projekta centrā ir režisore - sieviete. Pompidū centrā piedāvātā retrospekcija ir līdz šim plašākais notikums, kas veltīts Lailas Pakalniņas darbam Francijā.

Pasākums ir viena no Latvijas valsts simtgades Latvijas Ārlietu ministrijas koordinētās Publiskās diplomātijas programmas norisēm Francijā.

Pompidū centrā varēs redzēt filmas : Papa Gena, Teodors, Leiputrija, Pasts, Prāmis, Veļa, Skurstenis, Sniegs, Ozols, Zirdziņ, hallo!, Pa Rubika ceļu, Sapnis, Čau, Rasma!, 33 zvēri Ziemassvētku vecītim, Īsfilma par dzīvi, Viesnīca un bumba, Četrdesmit divi, Rumba, Par Dzimtenīti

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Francijā
6, Villa Said, 75116 Parīze, Francija
Tālrunis: + 33 1 536 458 10
Fakss: + 33 1 536 458 19
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr    icon-facebook     icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā