Filma “Mērijas ceļojums” Parīzē

25.04.2019. 13:31

2019. gada 24. aprīlī Latvijas vēstniecība Francijā rīkoja kino vakaru vēstniecības telpās un demonstrēja Kristīnes Želves filmu “Mērijas ceļojums” (2018). Filmas izrādē piedalījās filmas režisore Kristīne Želve, kura stāstīja par filmas idejas rašanos un tās tapšanu, dodot dziļāku ieskatu filmas sižetā, kā arī atbildot uz skatītāju jautājumiem.

Latvijas vēstnieks Francijā Imants Lieģis pirms filmas demonstrēšanas uzsvēra Mērijas Grīnbergas pašaizliedzību un nesavtību, kas ietekmēja Latvijas kultūras mantojumu, jo pateicoties viņai, Latvijas muzejos šobrīd nav tukšas sienas.

Filmas seansu apmeklēja gan vēstniecības aicinātie Latvijas draugi – vēsturnieki, pētnieki, žurnālisti, gan latviešu diasporas Francijā pārstāvji, Latviešu apvienības Francijā biedri un citi interesenti.

Filmas seansu rīkoja Latvijas vēstniecība Francijā sadarbībā ar Nacionālo Kino centru un producentu grupu Vivat.

Filmas apraksts :

Otrā pasaules kara beigās vācu armija atkāpjoties ņēma līdzi arī 700 kastes ar Latvijas muzeju kolekciju vērtībām. Ja nebūtu bijis jaunas sievietes, vārdā Mērija Grīnberga (1909-1975), daudzas Latvijas muzeju zāles šobrīd būtu tukšas – viņa kā brīvprātīgā 1944. gadā devās līdzi ešelonam ar Latvijas mākslas vērtībām un kopā ar tām atgriezās Rīgā. Vācu okupācijas spēki dārgumus centās izvest, padomju okupācijas spēki atveda atpakaļ, bet Mērija savu pienākumu izpildīja līdz galam. Pateicības vietā par paveikto Mērija tiek atlaista no darba muzejā, strādā rūpnīcā, un viņas turpmāko dzīvi pavada nerimstošas aizdomas.

Filma, kas veidota pēc Mērijas mātes rakstītajām dienasgrāmatām, atklāj gan Mērijas Grīnbergas neparasto likteni, gan mūsu valsts vēstures pagriezienus

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Francijā
6, Villa Said, 75116 Parīze, Francija
Tālrunis: + 33 1 536 458 10
Fakss: + 33 1 536 458 19
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr    icon-facebook     icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā