Latvijas vēstnieks Francijā Imants Lieģis reģionālajā vizītē Bordo un Kabarā

08.04.2019. 15:20

2019. gada 5. -7. aprīlī Latvijas vēstnieks Francijā Imants Lieģis apmeklēja Bordo (Bordeaux) un Kabarā (Cabara), lai tiktos ar abu pašvaldību pārstāvjiem, uzstātos ar referātu Bordo Politikas zinātņu Institūtā (Sciences Po), kā arī tiktos ar latviešiem Bordo. Kabarā vēstnieks piedalījās svinīgā goda plāksnes atklāšanas ceremonijā par godu Francijas admirālim  Žanam-Žozefam Brisonam (Jean-Joseph Brisson), kura pirms 100 gadiem vadītie Francijas – Lielbritānijas jūras spēki palīdzēja atvairīt Bermonta armijas uzbrukumu, un saglabāt 1918.gada novembrī izveidotās Latvijas Republikas neatkarību.

Vēstnieka vizītes sagatavošanā un tās laikā būtisku atbalstu sniedza Latvijas goda konsuls Bordo Boduēns Tirī (Baudoin Thiry).

Tikšanās ar Bordo pašvaldības amatpersonām

Tikšanās laikā ar Bordo pilsētas mēru Nikolā Floriānu (Nicolas Florian) pārrunāta aktuālā Francijas iekšpolitiskā situācija kā arī veiksmīgā sadarbība starp Latviju un Franciju. Abas puses novērtēja aktīvo Bordo un Rīgas pilsētu sadarbību, kuru vēl vairāk pastiprina tieši lidojumi. Bordo un Rīgas pilsēta pagājušā gadā ar virkni kultūras projektiem atzīmēja sadarbības 25 gada dienu. Vēstnieks norādīja uz Latvijas interesi turpināt izvērst sadarbību tūrisma veicināšanā, ekonomiskajā sadarbībā un kultūrā.  Nikolā Floriāns apliecināja pilsētas ieinteresētību veicināt Latvijas atpazīstamību Bordo un pauda atbalstu kopīgiem projektiem šajā sakarā.

Tiekoties ar Bordo pilsētas Tūrisma biroja vadītāju Olivjē Očeli (Olivier Occelli) pārrunāta sadarbība tūrisma jomā. Vēstnieks kā pozitīvu faktu atzīmēja būtisko Francijas tūristu skaita pieaugumu Latvijā. Olivjē Očeli atzīmēja : “Kopš tiešās aviolīnijas Bordo-Rīga atvēršanas, 55% AirBaltic pasažieru no Bordo brauc Rīgas virzienā”.

Tikšanās laikā ar Bordo prefekta diplomātisko padomnieku, vēstnieku  Žanu-Mišelu Despaksu (Jean-Michel Despax) pārrunāti aktuālie drošības izaicinājumi Bordo, kas saistīta ar tā saucamajiem “dzelteno vestu” protestiem. Bordo ir viena no pilsētām, kurā “dzelteno vestu” demonstrācijas bijušas visaktīvākās.

Konference Sciences Po

Vēstnieks I. Lieģis uzstājās konferencē ar referātu par tēmu: “Francijas- Latvijas drošības izaicinājumi Eiropas ziemeļos ”. Savā prezentācijā vēstnieks skaidroja gan Francijas iesaisti NATO paplašinātajā klātbūtnē, gan gaisa patrulēšanas misijā. Tāpat vēstnieks norādīja uz Latvijas pašidentifikāciju ar Eiropas Ziemeļiem, nevis Centrālo vai Austrumeiropu. Konferencē piedalījās aptuveni 50 dalībnieku.

Goda plāksnes atklāšana Žanam-Žozefam Brisonam

Vizītes ietvaros vēstnieks piedalījās goda plāksnes atklāšanas ceremonijā par godu Francijas jūras spēku admirālim  Žanam-Žozefam Brisonam Kabarā pilsētā. Pasākumā piedalījās Kabarā pilsētas mērs un citas Bordo reģiona amatpersonas, kā arī Francijas Senāta pārstāve. Ceremoniju papildināja seminārs, kurā tika pieminēta admirāļa būtiskā loma Latvijas neatkarības cīņās. Pasākumā piedalījās aptuveni 150 dalībnieki

Vēstnieks I.Lieģis savā uzrunā klātesošajiem pauda pateicību par šo iniciatīvu un norādīja, ka Brisona lielais ieguldījums Latvijas neatkarības nosargāšanā joprojām ir spilgtā atmiņā. To apliecina fakts, ka līdzīga piemiņas plāksne rotā arī prezidenta pils mūri Rīgā. Turklāt īpašs gandarījums ir par to, ka Francijas atbalsts joprojām turpinās arī 100 gadus vēlāk, ņemot Francijas lielo ieguldījumu Latvijas un Baltijas valstu drošībā. Klātesošie izrādīja lielu interesi par Latviju – politisko situāciju, vēsturi, ekonomiku un tūrisma iespējām.     

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Francijā
6, Villa Said, 75116 Parīze, Francija
Tālrunis: + 33 1 536 458 10
Fakss: + 33 1 536 458 19
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr    icon-facebook     icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā