Šefpavārs Renārs Purmalis iepazīstina Latvijas goda konsulus ar latviešu virtuvi goda konsulu sanāksmē

29.03.2019. 18:10

2019. gada 29. martā, kā katru gadu, Latvijas vēstniecība rīkoja Francijā un Monako rezidējošo Latvijas goda konsulu sanāksmi.

Goda konsuli, kas ieradās kuplā skaitā, tika informēti par politiskajām, ekonomiskajām un kultūras aktualitātēm Latvijā, jaunās valdības prioritātēm, kā arī konsulāras dabas jautājumiem. Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras Francijas biroja vadītāja Solvita Gulbe iepazīstināja goda konsulus par ekonomiskajām un biznesa aktualitātēm. Vēstnieks Imants Lieģis uzklausīja goda konsulus par viņu aktivitātēm un plānoto savos reģionos. Tika pārrunāta veiksmīgā sadarbība Latvijas Simtgades gada laikā, kad vairākos Francijas reģionos notika dažādas aktivitātes (konferences, izstādes, koncerti) ar goda konsulu iesaisti un atbalstu. Goda konsuli varēja iepazīties ar jauno izstādi “Latvijas gadsimts”, kuru viņi ir aicināti izstādīt savos reģionos.

Goda konsuls Žans de Peliso (Jean de Pelissot) no Marseļas piedalījās sanāksmē pēdējo reizi, jo viņš vairs neturpinās aktīvu goda konsula darbību, ņemot vērā cienījamo vecumu. Vēstnieks goda konsulam pasniedza Ārlietu ministra Edgara Rinkēviča parakstītu pateicības vēstuli par paveikto viņa ilgās darbības laikā kopš 1996. gada, kad viņš, kā pirmais Latvijas goda konsuls Francijā, tika iecelts šajā amatā. De Peliso kungs aizkustināts teica, ka pirms 23 gadiem ierodoties Rīgā, viņš redzējis, ka mūsu valsts ir gadiem ilgi cietusi, un viņš ir vēlējies kaut ko darīt, lai palīdzētu. Tā esot bijusi neiedomājama veiksme un laime satikt īstos cilvēkus, ar kuru palīdzību viņš varēja sniegt atbalstu Latvijai un iepazīties ar brīnišķīgiem cilvēkiem. Viņš pateicās ministram un visiem vēstniekiem, ar kuriem viņam bija izdevība sastrādāties.

Pēc sanāksmes vēstniecība goda konsuliem piedāvāja Latvijas šefpavāra Renāra Purmaļa gatavotas latviskas pusdienas, kuras viesi patiesi novērtēja. Šefpavārs tikko kā piedalījās Marseļas pilsētā organizētajā festivālā “Francijas garša”. Vēstniecība ir gandarīta par to, ka Latvijas gastronomija tiek iepazīta un augsti novērtēta Francijā !

Latvijai ir 8 goda konsuli Francijā un 1 Monako:  Žans de Peliso (Jean de Pelissot) Marseļā, (no Latvijas puses apstiprināta Sandra Juhansone-Mouttet, kā nākamā goda konsule Marseļā), Alēns Menils (Alain Mesnil) Kalē, Alēns Pelfrēns (Alain Pelfrène) Lionā, Klēra Gotro (Claire Gauthrot) Nansī,  Boduēns Tjirī (Baudouin Thiry) Bordo, Mišels-Anrī  Vandesmets (Michel-Henry Vandesmet) Nantē,  Rišārs Burgštālers (Richard Burgstahler) Strasbūrā,  Silvija Rozenfelde (Sylvie Rosenfeld) Tulūzā, Žans-Klods Eude (Jean-Claude Eude) Monako.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Francijā
6, Villa Said, 75116 Parīze, Francija
Tālrunis: + 33 1 536 458 10
Fakss: + 33 1 536 458 19
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr    icon-facebook     icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā