Latvijas vēstniecība Francijā atzīmē 15 gadus kopš Latvija iestājās NATO ar diskusiju par drošības un aizsardzības politiku

27.03.2019. 16:58

2019. gada 27. martā, atzīmējot 15 gadus kopš Latvija iestājās NATO, Latvijas vēstnieks Francijā un pirmais Latvijas vēstnieks NATO Imants Lieģis rīkoja darba pusdienas ar Francijas Stratēģisko pētījuma institūta (FRS) direktora vietnieku, politologu Bruno Tertrē (Bruno Tertrais) kā goda viesi. Pusdienās piedalījās Čehijas, Dānijas, Norvēģijas, Slovēnijas, Somijas vēstnieki, kā arī Rumānijas vēstnieka vietnieks Francijā.

Vēstniecībā pusdienu laikā tika pārrunāti tādi Latvijai svarīgi jautājumi kā transatlantiskās attiecības, Francijas iniciatīvas Eiropas aizsardzības spēju stiprināšanā, Eiropas un Krievijas attiecības. Diskutējot par Francijas iniciatīvām Eiropas aizsardzības stiprināšanai, vēstnieks I.Lieģis uzsvēra : “Latvija atbalsta diskusiju par lielāku Eiropas ieguldījumu savas drošības garantēšanā, tajā pašā laikā mums ir svarīgi, lai šie centieni notiek NATO un kolektīvā aizsardzības kontekstā”. 

Bruno Tertrē ir Francijā novērtēts politologs un eksperts starptautisko attiecību un aizsardzības jautājumos, īpaši kas attiecas uz militāro jomu, kodolenerģijas jautājumiem, kā arī transatlantiskajām attiecībām un Vidējo Austrumu un Āzijas drošību. B.Tertrē ir arī vairāku grāmatu autors un 2014. gadā saņēmis Francijas augstāko apbalvojumu – goda leģiona ordeni.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Francijā
6, Villa Said, 75116 Parīze, Francija
Tālrunis: + 33 1 536 458 10
Fakss: + 33 1 536 458 19
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr    icon-facebook     icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā