Par Latvijas vēlētāju iespējām balsot Eiropas Parlamenta vēlēšanās Francijā

19.03.2019. 12:24
Par Latvijas vēlētāju iespējām balsot Eiropas Parlamenta vēlēšanās Francijā

2019. gada 25. maijā notiks Eiropas Parlamenta vēlēšanas, kurās Latvijas pārstāvībai Eiropas Parlamentā jāievēl astoņi deputāti. Balsošana notiks pēc Vēlētāju reģistra sarakstiem, uzrādot derīgu Latvijas Republikas pilsoņa personu apliecinošu dokumentu. Latvijas vēlētāji, kuri vēlēšanu dienā būs sasnieguši 18 gadu vecumu, savu balsi par Latvijas partiju sarakstiem Francijā varēs atdot, balsojot klātienē vēlēšanu iecirknī vai pa pastu Parīzē un Strasbūrā.  Strasbūrā vēlēšanu iecirknis Nr. 1087 ir izveidots Latvijas Republikas pastāvīgās pārstāvniecības Eiropas Padomē, 67, ALLEE DE LA ROBERTSAU, F-67000 STRASBOURG, FRANCE.  Parīzē vēlēšanu iecirknis Nr.1021 ir izveidots Latvijas Republikas vēstniecībā Francijā, 6 VILLA SAID, 75116 PARIS, FRANCE.

1. Balsošana klātienē Latvijas vēstniecībā Parīzē

Vēlēšanu iecirknis Nr.1021 Latvijas vēstniecībā Francijā

Adrese: 6 VILLA SAID, 75116 PARIS, FRANCE

Darba laiks: sestdien, 25. maijā, no plkst.7.00 līdz plkst.20.00 (pēc Francijas laika)

Kontaktinformācija: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt..

Balsošanai vēlēšanu iecirknī ārvalstīs jāreģistrējas līdz 7. maijam:

  • tiešsaistē, izmantojot Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes vēlēšanu iecirkņa maiņas e-pakalpojumu "Vēlēšanu iecirkņa noskaidrošana un maiņa" (e-pakalpojums ar iespēju izvēlēties iecirkni ārvalstīs vēl tiek gatavots, būs pieejams pēc 22. marta)
  • personīgi, iesniedzot pieteikumu un uzrādot personu apliecinošu dokumentu Latvijas vēstniecībai Francijā, konsulārās pieņemšanas laikā: otrdien, trešdien no 10.00 līdz 12.00 un no 14.00 līdz 16.00, piektdien no 10.00 līdz 12.00.

Ievērojiet! Reģistrācija ir obligāta, jo balsot varēs tikai konkrētā iecirkņa vēlētāju sarakstā iekļautās personas.

2. Balsošana pa pastu Latvijas vēstniecībā Parīzē

Pasta balsošanai jāpiesakās līdz 13. aprīlim:

Pēc 13. aprīļa vēstniecība Francijā iesniegumus par balsošanu pa pastu vairs nepieņems. Laikā līdz 25. aprīlim vēl būs iespējams turpināt pieteikties pasta balsošanai, izmantojot e-pakalpojumu, vai arī nododot iesniegumu vēlēšanu iecirkņa komisijā balsošanai pa pastu Rīgā (Smilšu iela 4, Rīga, LV-1050).

Noderīgi!

Eiropas Parlamenta vēlēšanās balsstiesīgajiem Latvijas pilsoņiem, kuri dzīvo kādā no ES dalībvalstīm, ir tiesības izvēlēties balsot par šīs valsts deputātu kandidātu sarakstiem. Jāņem vērā, ka, izvēloties šo iespēju un tiekot iekļautam šīs valsts vēlētāju sarakstos, vēlētājs zaudē tiesības balsot par Latvijas deputātu kandidātu sarakstiem. Noderīga informācija par balsošanas iespējām ES dalībvalstīs

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Francijā
6, Villa Said, 75116 Parīze, Francija
Tālrunis: + 33 1 536 458 10
Fakss: + 33 1 536 458 19
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr    icon-facebook     icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā