Slavenajā Parīzes Orsē muzejā dzied “Pūt vējiņi” !

22.02.2019. 18:16

2019.gada 22.februāra pusdienas laikā, kad viens no pasaulē slavenākajiem muzejiem - Parīzes Orsē muzejs (Musée d’Orsay) ir apmeklētāju pilns, no muzeja Svētku zāles atskanēja latviešu tautasdziesmas, ko izpildīja Orsē muzeja koris tur notiekošā koncerta laikā.

Pēc Baltijas simbolisma izstādes Orsē muzejā, kas notika no 2018.gada aprīļa līdz jūlijam un kuru atklāja Francijas un Baltijas valstu prezidenti par godu mūsu valstu simtgadei, kā arī pateicoties Baltijas festivālam muzejā 2018.gada maijā, kuru ar trim Baltijas valstu vēstniecībām Francijā sadarbojoties, piedāvāja Orsē muzejs, dziesma ir iesējusi savu sēklu arī šeit - vienā no pasaulē apmeklētākajiem muzejiem.

Muzeja darbinieki, kuri savu brīvo laiku ik nedēļu velta kordziedāšanai, pēdējos mēnešus ļoti cītīgi mācījušies dziesmas arī latviski. Latviešu tautasdziesmas “Pūt vējiņi” un “Tumša nakte” izskan franču balsīs Sēnas krastā un ir sajūta, ka Latvijas klātbūtne Francijas slavenajā muzejā turpinās !

 

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Francijā
6, Villa Said, 75116 Parīze, Francija
Tālrunis: + 33 1 536 458 10
Fakss: + 33 1 536 458 19
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr    icon-facebook     icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā