Imanta Ziedoņa dzejas vakars Latvijas vēstniecībā Parīzē

21.02.2019. 12:56

2019. gada 20. februārī Latvijas vēstniecībā Parīzē notika viena no izcilākajiem 20. gs. latviešu dzejnieka, un rakstnieka Imanta Ziedoņa (1933-2013) dzejas vakars un grāmatas atvēršanas svētki. Tika prezentēts gada sākumā Francijas izdevniecībā Editions du Cygne iznākušais Imanta Ziedoņa dzejas izlases krājums “Même cette petite étoile” (Pat tā mazā zvaigzne) franču valodā.

Dzejas vakarā piedalījās tulkotāji Anita Kļaviņš un Denī Vetervalds (Denis Wetterwald), izdevējs Patriss Kanožai (Patrice Kanozsai), aktrise Lelde Vikmane un Parīzes latviešu koris “Latve” Ināras Bražes vadībā.

Mijoties kora dziedātām dziesmām ar Ziedoņa vārdiem, lasītajai dzejai gan franču, gan latviešu valodās, diskusija ar dzejas izlases autoriem noritēja sirsnīgā gaisotnē, un kuplā  skaitā sanākusī publika bija patiesi ieinteresēta. Īpaši emocionāls brīdis bija redzēt videofragmentu, kurā Ziedonis pats lasa savu dzeju, kā arī noslēguma dziesma “Mīl katrs baltu maizes riku”, kuru visi klātesošie bija aicināti dziedāt kopā.

Dzejas vakaru apmeklēja Francijā dzīvojošie latvieši, Latviešu apvienības Francijā biedri, kā arī Latvijas franču draugi, vēsturnieki, pētnieki, pasniedzēji, žurnālisti un citi interesenti, kas vēlas iepazīt Latviju.

Izdevniecība Editions du Cygne izdevusi I.Ziedoņa dzejas izlases krājumu savā kolekcijā Pasaules dzeja (Poésie du monde), kur līdz šim izdota dažādu valstu dzejnieku darbi, piemēram, bulgāru dzejnieks Pencho Slaveikov, brazīliešu dzejnieks Judivan Vieira, rumāņu izcelsmes kanādiešu dzejniece Flavia Cosma un daudzi citi.

https://www.editionsducygne.com/editions-du-cygne-meme-cette-petite-etoile.html

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Francijā
6, Villa Said, 75116 Parīze, Francija
Tālrunis: + 33 1 536 458 10
Fakss: + 33 1 536 458 19
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr    icon-facebook     icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā