Latvijas vēstnieks Francijā Imants Lieģis uzstājas konferencē par Eiropas drošību un aizsardzību

21.02.2019. 11:46

2019. gada 20. februārī Latvijas vēstnieks Francijā Imants Lieģis piedalījās konferencē "Eiropas solidaritātes drošības un aizsardzības aspekti", prezentējot Latvijas skatījumu. Pasākumu organizēja Eiropas pētniecības un komunikācijas institūts (I.R.C.E.), kas darbojas Francijā kopš 2012. gada. I.Lieģis savā prezentācijā uzmanību veltīja Baltijas reģiona drošībai, izceļot trīs svarīgus aspektus: 1) tā saucamo 360 grādu pieeju drošībai, kas paredz arī aktīvu Latvijas iesaisti tādos reģionos kā Mali un Irākā; 2) transatlantiskās saiknes lomu; 3) sadarbības stiprināšanas nepieciešamību informācijas un kiber telpā. 

Savā uzrunā I.Lieģis minēja vairākus piemērus, kad NATO un ES sabiedrotie snieguši savstarpēju atbalstu, piemēram, NATO klātbūtne Baltijas valstīs pēc Krievijas rīcības Ukrainā, Latvijas un citu ES dalībvalstu atbalsts Francijai pēc 2015. gada teroraktiem, Parīzē u.c. Runā tika aplūkotas arī Eiropas un ASV attiecības. "Transatlantiskā saikne ir neaizstājama Eiropas un pasaules drošībai", norādīja vēstnieks.   

Bez Latvijas vēstnieka konferencē vēl uzstājās Beļģijas vēstnieks Francijā Fransuā de Kerhofs (Francois De Kerchove) un Francijas Nacionālās asamblejas Aizsardzības komisijas pārstāvis "Republika, uz priekšu!" (République en marche) deputāts Filips Šalumo (Philippe Chalumeau). Pasākums pulcēja aizsardzības un drošības politikas ekspertus, deputātus, diplomātus un militāros atašejus.    

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Francijā
6, Villa Said, 75116 Parīze, Francija
Tālrunis: + 33 1 536 458 10
Fakss: + 33 1 536 458 19
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr    icon-facebook     icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā