Vēstnieks Imants Lieģis tiekas ar Francijas INALCO institūta Starptautisko attiecību asociācijas studentiem

08.02.2019. 17:58
Vēstnieks Imants Lieģis tiekas ar Francijas INALCO institūta Starptautisko attiecību asociācijas studentiem

8. februārī vēstnieks Imants Lieģis Latvijas vēstniecībā Parīzē tikās ar Francijas Nacionālā austrumu valodu un civilizāciju institūta (INALCO) Starptautisko attiecību asociācijas “Prometejs” studentiem.

Savā uzrunā studentiem vēstnieks pieskārās plašam jautājumu lokam. I.Lieģis pastāstīja par Latviju, tās iekšpolitiku un ārpolitiku, tai skaitā Eiropas Savienības aktualitātēm un Latvijas viedokli par Krievijas agresiju Ukrainā. Vēstnieks pieskārās arī aktuāliem drošības politikas jautājumiem un starptautiskajai situācijai kopumā. Vēstnieks Lieģis norādīja, ka pašreizējā brīdī, kad starptautiskā sistēma sabrūk, ir ļoti pateicīgs laiks mācīties par starptautiskajām attiecībām.

Studentus interesēja arī Latvijā 2018. gadā notikušās Saeimas vēlēšanas un to ietekme uz Latvijas politiku. Tika pārrunāti arī kultūras jautājumi, kā arī Latvijas simtgades svinības un simtgades nozīme Latvijas tēla un atpazīstamības popularizēšanai starptautiski.

Vēstniecībā uz informatīvu pēcpusdienu bija ieradušies 15 Francijas Nacionālā austrumu valodu un civilizāciju institūta (INALCO) Starptautisko attiecību asociācijas “Prometejs” studenti. INALCO institūts piedāvā apgūt dažādas studiju programmas kā piemēram valodniecību, starptautiskās attiecības, ģeopolitiku un tml. kā arī studentiem ir iespēja apgūt latviešu valodu un padziļināt savas zināšanas Baltijas jūras reģiona ģeopolitikas jautājumos.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Francijā
6, Villa Said, 75116 Parīze, Francija
Tālrunis: + 33 1 536 458 10
Fakss: + 33 1 536 458 19
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr    icon-facebook     icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā