Latvijas Simtgadei veltītā konferencē Parīzē tiek pieminēta Francijas loma neatkarības pasludināšanā

13.12.2018. 12:56
  • Ārlietu dienests Latvijas valsts simtgadei

2018. gada 12. decembrī Parīzē, Francijā notika Latvijas Simtgadei veltīta konference “100 gadi kopš Latvijas neatkarības: Francijas loma”. Konference notika Parīzes 16. rajona mērijas telpās, sadarbībā ar Latvijas vēstniecību Francijā un vēsturnieku Dominiku Dubarī (Dominique Dubarry).

Konferenci atklāja mēra vietnieks Tjerī Martens (Thierry Martin), nosaucot Rīgu par Ziemeļu Parīzi. Dominika Dubarī vēsturiskajā izklāstā galvenā uzmanība tika veltīta Latvijas neatkarības pasludināšanai 1918. gada 18. novembrī un tai sekojošām neatkarības cīņām, kurās būtisku lomu spēlēja Francijas militāro kuģu klātbūtne. Vēsturnieks skaidroja arī Latvijas centienus panākt valsts atzīšanu de iure, t.sk. laika posmā no 1919.-1921. gadam un Francijas lomu šajos centienos.

Noslēdzot konferences vēsturisko daļu, Latvijas vēstnieks Francijā Imants Lieģis sniedza ieskatu Latvijas un Eiropas aktuālajā ģeopolitiskajā situācijā. Vēstnieks akcentēja, ka Krievijas agresīvās rīcības dēļ, pārkāpjot starptautiskos līgumus un normas, ģeopolitiskā situācija Eiropā un pasaulē ir trausla. Vienlaikus pateicoties NATO, t.sk. Francijas klātbūtnei reģionā Latvija jūtas droša. Vēstnieks uzsvēra: “Pateicoties dalībai NATO un ES Latvija ir sasniegusi augstāko drošības un labklājības līmeni savā vēsturē”.

Konferenci apmeklēja vairāk nekā 50 interesenti, kas noslēgumā runātājiem uzdeva jautājumus. 

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Francijā
6, Villa Said, 75116 Parīze, Francija
Tālrunis: + 33 1 536 458 10
Fakss: + 33 1 536 458 19
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr    icon-facebook     icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā