Ziemassvētku vecītis ciemos pie latviešu bērniem Latvijas vēstniecībā Francijā

10.12.2018. 15:16

Kā ik gadu, arī šogad, 2018. gada 9. decembrī Latvijas vēstniecība Francijā, sadarbībā ar latviešu skoliņu Parīzē “Garā pupa”, rīkoja Ziemassvētku eglīti latviešu bērniem un viņu ģimenēm, lai kopā iedegtu eglītē svecītes, gaidot Ziemassvētkus.

Ziemassvētku vecīti gaidot, bērniem bija iespēja darboties radošajās darbnīcās: gatavot dažādus rotājumus, ar kuriem rotāt gan vēstniecības egli, gan savas eglītes mājās. Bērni gatavoja arī jaukus pasaku tēlus, izmantojot mākslinieces Elīnas Brasliņas veidotos pasaku varoņu zīmodziņus. Mazākie bērni krāsoja zīmējumus un izgatavoja papīra sniegpārsliņas.

Latviešu sestdienas skolas skolēni ar skolotāju palīdzību bija sagatavojuši jauku priekšnesumu Ziemassvētku vecītim, gan dejojot, gan skaitot dzejoli. Ziemassvētku vecītis priecājās par bērnu uzvedumiem un priekšnesumiem, un bija sarūpējis dāvaniņas.

Vecīša dāvanu maisā bija gan šokolādes konfektes, gan piparkūkas no Latvijas. Šogad vecītis lielākajiem bērniem dāvināja rakstnieces Luīzes Pastores un ilustratores Elīnas Brasliņas jaunāko mākslas detektīvu “Bez nosaukuma” (izdevniecība Neputns), kas saistīts ar mākslinieka Marka Rotko darbu, bet mazie bērni mājās devās ar Latvijas ilustratoru un autoru nesen izveidotā žurnāla zinātkāriem bērniem “Pikolo” jaunāko numuru par mājām.

Latviešu bērnu pulks ar katru gadu turpina augt aizvien lielāks, šogad Otrajā Adventē vēstniecībā bija sapulcējušies vairāk nekā 50 bērnu.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Francijā
6, Villa Said, 75116 Parīze, Francija
Tālrunis: + 33 1 536 458 10
Fakss: + 33 1 536 458 19
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr    icon-facebook     icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā