Pianiste Iveta Cālīte koncertē Latvijas vēstniecībā Parīzē

03.12.2018. 18:48
  • Ārlietu dienests Latvijas valsts simtgadei

2018. gada 2. decembrī Latvijas vēstniecība Francijā, sadarbībā ar Latviešu apvienību Francijā, rīkoja klaviermūzikas vakaru vēstniecības telpās, kurā uzstājās pianiste Iveta Cālīte. Koncerts guva neviltotu publikas atsaucību un deva skaistu ieskaņu Adventes laikam.  

Iveta Cālīte atskaņoja dažādu komponistu mūziku, tai skaitā vairākus latviešu komponistu skaņdarbus : Pēteris Vasks, Jānis Ivanovs, Jānis Mediņš. Varēja klausīties arī Ravēla, Debisī un Haidna kompozīcijas, kuras pianiste atskaņoja ar īpašu virtuozitāti un emocionalitāti.

Pianiste jau vairākus gadus dzīvo Zviedrijā, kur studējusi un ieguvusi maģistra grādu un solista diplomu Stokholmas Karaliskajā mūzikas augstskolā. Ar Franciju māksliniecei ir īpaša saikne, jo pēc mācībām Rīgā, J.Mediņa un Em.Dārziņa vidusskolās, viņa studijas turpināja Alfrēda Korto (Alfred Cortot) mūzikas augstskolā Parīzē.

Koncertu apmeklēja Parīzē un tās reģionā pastāvīgi dzīvojošie latvieši un Latviešu apvienības Francijā biedri, kā arī Latvijas draugi un mūzikas mīļotāji. Vēstniecības koncertzāle bija pilna un skatītāji pēc koncerta teica ļoti atzinīgus vārdus par pianistes sniegumu. Pēc koncerta I.Cālīte sniedza interviju lettonie-francija.fr blogerim Bruno Dal.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Francijā
6, Villa Said, 75116 Parīze, Francija
Tālrunis: + 33 1 536 458 10
Fakss: + 33 1 536 458 19
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr    icon-facebook     icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā