Vēstnieks I.Lieģis sniedz vieslekciju Lillē par Latvijas vēsturi un aktuālajiem drošības un ārpolitikas izaicinājumiem

23.11.2018. 17:24

2018. gada 23. novembrī Latvijas vēstnieks Francijā Imants Lieģis apmeklēja Lilles katoļu universitāti, lai sniegtu lekciju Starptautiskās Eiropas tiesību programmas studentiem. Prezentācijai tika izvēlēta tēma: “Latvijas simtgade: Aktuālie ģeopolitiskie izaicinājumi Ziemeļu un Austrumu Eiropā”. Vieslekcijas ietvaros vēstnieks I.Lieģis iepazīstināja vairāk nekā 100 klātesošos studentus ar Latvijas valsts vēsturi un aktuālajiem drošības un ārpolitikas izaicinājumiem.

Ievadā vēstnieks skaidroja, ka par spīti tam, ka Francijā mūs bieži asociē ar Austrumu un Centrāleiropu, mēs paši sevi vairāk redzam kā piederīgi Ziemeļeiropai.   Attiecībā uz vēsturi I.Lieģis skaidroja sarežģītos apstākļus, kādos tika dibināta Latvijas valsts, izcēla Latvijas starpkaru perioda sasniegumus un skaidroja juridiskās un praktiskās Padomju Savienības okupācijas sekas. Attiecībā uz neatkarības atgūšanu tika iezīmēts ceļš uz dalību NATO un ES. Skaidrojot aktuālās diskusijas Francijā par nepieciešamību stiprināt Eiropas drošību, t.sk. Francijas prezidenta E.Makrona izteikumus par Eiropas armiju vēstnieks norādīja, ka šos centienus Latvija redz NATO ietvaros. “Saglabāt transatlantisko vienotību ir viena no galvenajām Latvijas šībrīža prioritātēm”, uzsvēra vēstnieks.      

Vizītes ietvaros ar Lilles augstskolas vadību un Lilles prefekta padomnieci starptautiskajos jautājumos pārrunātas sadarbības iespējas ar Latviju un Latvijas vēstniecību Francijā, tai skaitā no uzņemošās puses tika izrādīta interese nākamgad organizēt Latvijai veltītu kultūras programmu. Vieslekcija tika organizēta ar Latvijas goda konsula Lillē Alēna Mesnila atbalstu. 

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Francijā
6, Villa Said, 75116 Parīze, Francija
Tālrunis: + 33 1 536 458 10
Fakss: + 33 1 536 458 19
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr    icon-facebook     icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā