Latvijas Simtgade Strasbūrā - vēstnieks Francijā Imants Lieģis atklāj konferenci “Jūgendstils impēriju robežās “Strasbūra un Rīga”

08.11.2018. 17:21
  • Ārlietu dienests Latvijas valsts simtgadei

2018. gada 8. novembrī Strasbūras Nacionālajā bibliotēkā (BNU) Latvijas vēstnieks Francijā Imants Lieģis atklāja konferenci par jūgendstilu, ko organizē Strasbūras Nacionālā un universitātes bibliotēka sadarbībā ar Latvijas Nacionālo bibliotēku un Strasbūras Universitāti.  

Vēstnieks Imants Lieģis pauda prieku, ka par Latvijas Simtgadi runā arī Francijas reģionos un saistībā ar šo notikumu - Strasbūrā, kas ir stratēģiski un vēsturiski svarīga pilsēta Eiropas kartē. Tādējādi Latvija dod savu pienesumu kopīgajā Eiropas kultūras mantojumā.

Starptautiskā zinātniskā konference par tēmu: “Jūgendstils impēriju robežās: Strasbūra un Rīga” (“Art nouveau in the borders of empires: Strasbourg and Riga”), piedaloties mākslas vēstures ekspertiem par jūgendstila mākslas novirzienu gan arhitektūrā, gan mākslā: dekoratīvi lietišķajā mākslā, glezniecībā, grafiskajā mākslā notiek, atzīmējot Latvijas valsts Simtgadi un Eiropas kultūras mantojuma gadu.

Konference notiek divas dienas 8.-9. novembrī, kas īpaši veltīta arī Rīgas jūgendstila arhitektūras mantojumam. Tajā piedalās ar jūgendstila tematiku saistīti eksperti un zinātnieki no Francijas un Latvijas. Latviju pārstāv 7 eksperti:  Jānis Krastiņš (RTU), Silvija Grosa (LMA), Uģis Bratuškins (RTU), Velta Raudzepa (LNMM), Aija Brasliņa (LNMM), Agata Eniņa (RTU) un Dmitrijs Zinovjevs (LNB).

Konferences laikā tika atklāta Rīgas jūgendstila centra izstāde “Rīgas un Strasbūras jūgendstila māksla un arhitektūra”, kuru varēs apskatīt vairākas nedēļas. Bibliotēka plāno pavasarī izdot arī konferences zinātniskos materiālus.

Latvijas Simtgades gada laikā tiek īpaši izceltas jau esošās sadarbības, kas starp Latvijas un Francijas institūcijām veidojušās vairākus gadus. Viena no tādām ir sadarbība starp Latvijas Nacionālo bibliotēku (LNB) un Strasbūras nacionālo un universitātes bibliotēku (BNU), kas aizsākās 2011. gadā pēc sadarbības līguma noslēgšanas, un veiksmīgi turpinās, dažādu sadarbības projektu realizēšanā. Šī projekta ietvaros sadarbība notika ne tikai starp bibliotēkām un Strasbūras Universitāti, bet arī Strasbūras pilsētu, Lielo Austrumu reģionu (région Grand Est), Rīgas pilsētu, Rīgas jūgendstila centru un Latvijas vēstniecību Francijā.

Konference ir viena no Latvijas valsts simtgades Latvijas Ārlietu ministrijas koordinētās Publiskās diplomātijas programmas norisēm Francijā.

Konferences programma :

http://www.bnu.fr/action-culturel/agenda/colloque-international-l%E2%80%99art-nouveau-aux-confins-d%E2%80%99empires-strasbourg-et-riga

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Francijā
6, Villa Said, 75116 Parīze, Francija
Tālrunis: + 33 1 536 458 10
Fakss: + 33 1 536 458 19
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr    icon-facebook     icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā