Latvijas Nacionālais Simfoniskais orķestris sniedz brīnišķīgu koncertu Parīzē par godu Latvijas Simtgadei

24.10.2018. 11:30
  • Ārlietu dienests Latvijas valsts simtgadei

2018. gada 23. oktobrī Parīzes filharmonijā Latvijas simtgadei par godu notika Latvijas Nacionālā Simfoniskā orķestra koncerts “Grand Nord” (Lielie ziemeļi) Andra Pogas vadībā ar solista pianista Nikolasa Angeliha (Nicholas Angelich) piedalīšanos. Filharmonijas lielā Pjēra Bulēza (Pierre Boulez) zāle bija skatītāju pilna (aptuveni 2200 cilvēku), un publika bija sajūsmināta par orķestra sniegumu.    

Koncertu organizēja Parīzes filharmonija sadarbībā ar aģentūru Productions A.Sarfati un Latvijas vēstniecību Francijā. Koncerta programmā varēja dzirdēt Pētera Vaska skaņdarbu “Musica appassionata”, kā arī Sergeja Rahmaņinova 4. Klavierkoncertu un Pjotra Čaikovska 6. (Patētisko) simfoniju.

Par godu Latvijas Republikas neatkarības proklamēšanas 100. gadadienai Latvijas vēstnieks Francijā Imants Lieģis pirms koncerta rīkoja diplomātisko pieņemšanu. Pieņemšanu un koncertu apmeklēja Parīzē rezidējošie vēstnieki, vēstniecības sadarbības partneri, Francijas Nacionālās asamblejas un ministriju pārstāvji, žurnālisti, arī latviešu kopienas pārstāvji – Latviešu apvienības Francijā valdes locekļi, kā arī Parīzē dzīvojošie latviešu mākslinieki. Īpašais goda viesis Latvijas simtgades atzīmēšanā Parīzē bija Latvijas kultūras ministre Dace Melbārde, kura savā runā uzsvēra franču kultūras nozīmīgo lomu Latvijas valsts un nācijas tapšanas laikā. Ministre pauda gandarījumu, ka šobrīd gluži kā Latvijas pirmās neatkarības laikā atkal daudzi latviešu mūziķi mācās Parīzē un mākslinieki Parīzes rezidencēs smeļas iedvesmu, tādējādi Latvija no jauna pilnā mērā ir Eiropas kultūras daļa un sniedz savu pienesumu tās mantojumam.

Pēc koncerta vēstnieks sirsnīgi sveica orķestri, novēlot mūziķiem bieži muzicēt Francijā.

Šis pasākums ir viena no Latvijas valsts simtgades Latvijas Ārlietu ministrijas koordinētās Publiskās diplomātijas programmas norisēm Francijā.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Francijā
6, Villa Said, 75116 Parīze, Francija
Tālrunis: + 33 1 536 458 10
Fakss: + 33 1 536 458 19
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr    icon-facebook     icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā