Jelgavas sadraudzības pilsētā Francijā Ruejmalmezonā atzīmē Latvijas simtgadi

22.10.2018. 12:29
  • Ārlietu dienests Latvijas valsts simtgadei

2018. gada 19. oktobrī Latvijas vēstnieks Francijā Imants Lieģis kopā ar Ruejmalmezonas (Rueil-Malmaison) pilsētas mēru Patriku Oljē (Patrick Ollier) un Jelgavas pilsētas domes priekšsēdētāju Andri Rāviņu atklāja fotoizstādi “Jelgava, venir, voir et tomber amoureux” (Jelgava: atnākt, ieraudzīt un iemīlēties” Ruejmalmezonas galvenajā bibliotēkā. Atklāšanā piedalījās jelgavniece, Latvijas vēstniece OECD un UNESCO Ivita Burmistre.

Pirms izstādes atklāšanas pilsētas domē notika abu pilsētas mēru un vēstnieka Imanta Lieģa tikšanās, lai pārrunātu jau līdzšinējo sadarbību, kā arī domātu par tās dinamiku nākamajos gados, arvien attīstot sadarbības jomas. Tikšanās laikā abas puses izcēla veiksmīgo līdzšinējo sadarbību izglītības un kultūras jomā, ko nepieciešams turpināt un padziļināt. Īpaši nozīmīga ir jauniešu apmaiņas programma. Vizītes laikā Jelgavas un Ruejmalmezonas mēri vienojās par miesnieku skolas veidošanu Jelgavā.

Francijas pilsēta Ruejmalmezona jau vairāk nekā 10 gadus draudzējas ar Jelgavas pilsētu, uzturot regulārus kontaktus, apmainoties vizītēm, kā arī sadarbojoties dažādās jomās: kultūra, izglītība. Jelgavas pilsēta vēlētos ciešāku sadarbību arī ekonomisko sakaru jomā, tāpēc A.Rāviņa delegācijā piedalījās arī vairāki uzņēmēji no Jelgavas, kuriem vizītes laikā tika noorganizētas tikšanās ar uzņēmējiem un iespējamajiem partneriem Francijā. Pasākumos piedalījās arī bijušais Latvijas vēstnieks Francijā Rolands Lappuķe, kura darbības laikā tika attīstīta sadarbība starp abām pilsētām.

Jelgavas pilsētas vizīte Francijā, kā arī fotoizstāde, kuru Ruejmalmezonas iedzīvotāji varēs aplūkot turpmākajās nedēļās, ļaus runāt par Latviju un to, ka Latvija šajā laikā svin savu simtgadi.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Francijā
6, Villa Said, 75116 Parīze, Francija
Tālrunis: + 33 1 536 458 10
Fakss: + 33 1 536 458 19
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr    icon-facebook     icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā