Latvijas vēstnieks Francijā pateicas Orsē muzejam par Baltijas simbolisma izstādi “Nepieradinātās dvēseles”

02.10.2018. 17:06
  • Ārlietu dienests Latvijas valsts simtgadei

 2018. gada 1. oktobrī Latvijas vēstniecība Francijā rīkoja pieņemšanu vēstniecības telpās, lai pateiktos Orsē muzejam (Musée d’Orsay) par Baltijas simbolisma izstādes “Nepieradinātās dvēseles” rīkošanu no š.g. 9.aprīļa līdz 15. jūlijam.

Vēstnieks Imants Lieģis uzrunāja klātesošos, atzīmējot, ka ikvienam diplomātam ir divi sapņi. Pirmais – nokļūt Parīzē, otrais – parādīt rezidences valstī savas valsts mākslu. Tāpēc vēstniekam ir milzīgs gandarījums, ka šie divi sapņi ir piepildījušies. Atliek vien turpināt šo lielisko sadarbību un nākotnē attīstīt citus projektus starp Franciju un Latviju.

Orsē muzeja prezidente Loransa Dekāra (Laurence de Cars) atbildes uzrunā minēja, ka Baltijas valstu un Francijas sadarbība bija ļoti nozīmīga un arīdzan politiski svarīga viņai kā jaunai muzeja vadītājai. Tāpēc parādīt franču publikai mūsu valstu mākslu bija būtiski un zināmā mērā to var nosaukt par veselu laboratoriju, kurā notika pētniecības darbs un, pateicoties izstādes galvenajam kuratoram Rodolfam Rapeti (Rodolphe Rapetti), tas izdevies ļoti augstā kvalitātē.

Vēstniecībā tika aicināti visi Orsē muzeja dienesti, un to darbinieki, ar kuriem vēstniecība intensīvi sadarbojās vesela gada garumā. Šie darbinieki deva nozīmīgu ieguldījumu Baltijas simbolisma izstādes rīkošanā, kā arī paralēlās kultūras programmas organizēšanā muzeja telpās. Orsē muzejā blakus izstādei notika bagāta kultūras programma: Baltijas festivāls, Kremerata baltica, Gidona Krēmera koncerti, Vairas Vīķes-Freibergas un citu personību dalība diskusijās un lielajās intervijās par vēstures un aktuālajiem jautājumiem, latviešu valodas un dziedāšanas meistarklases, aktivitātes bērniem. Baltijas festivāla kulminācija bija latviešu diasporu koru koncerts Orsē muzejā zem joma, kurā piedalījās 120 dziedātāji, izpildot Dziesmu svētku repertuāra dziesmas.

Nav šaubu, ka Baltijas simbolisma izstāde Orsē muzejā bija nozīmīgākais un spožākais Latvijas simtgades starptautiskais notikums, kas rīkots Francijā. Pēc Orsē muzeja datiem, to apmeklēja vismaz 240 000 cilvēku. Orsē muzejs ir viens no slavenākajiem un apmeklētākajiem muzejiem pasaulē.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Francijā
6, Villa Said, 75116 Parīze, Francija
Tālrunis: + 33 1 536 458 10
Fakss: + 33 1 536 458 19
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr    icon-facebook     icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā