Latvijas Radio kora Latvijas simtgades koncerts piepilda Monpeljē katedrāli

25.07.2018. 09:42
  • Ārlietu dienests Latvijas valsts simtgadei

Pēc Francijas Radio festivāla ielūguma, š.g. 23.jūlijā Latvijas vēstnieks Francijā Imants Lieģis apmeklēja Latvijas Radio kora koncertu “Baltijas skaņa” (Chants de la Baltique), kura programma tika īpaši izraudzīta par godu Latvijas valsts simtgadei. Koncertā tika atskaņoti dažādu Baltijas valstu komponistu skaņdarbi, tai skaitā Pētera Vaska un Ērika Ešenvalda kompozīcijas. Koris Sigvarda Kļavas vadībā uzstājās Sv. Pētera katedrālē, kas ir Montpeljē (Montpellier) pilsētas gotikas stila lielākais un iespaidīgākais piemineklis un arī lielākā baznīca Langvedokas-Rusijonas (Languedoc-Roussillon) reģionā (tagad: Oksitānija, Occitanie).

Publika ar patiesu sajūsmu un stāvovācijām pateicās mūziķiem un novērtēja koncerta sniegumu. Pilsētas mērs Filips Sorels (Philippe Saurel), kurš arī pagodināja koncertu ar savu klātbūtni, atzina, ka nekad agrāk nebija redzējis tik daudz cilvēku Sv. Pētera katedrālē. Koncertu apmeklēja aptuveni 800 klausītāju, to skaitā arī Francijas Radio festivāla direktors Žans-Pjērs Ruso (Jean-Pierre Rousseau).

Pēc koncerta Latvijas vēstniecība sadarbībā ar Francijas Radio festivālu rīkoja pieņemšanu, uz kuru tika aicināti gan mūziķi, gan Francijas sadarbības partneri, un I.Lieģis savā uzrunā pauda prieku un gandarījumu par kora izcilo sniegumu, piedaloties festivālā jau vairāk nekā 25 gadus. Savukārt festivāla direktors Ž.-P. Ruso apgalvoja, ka šī sadarbība turpināsies un koris ir gaidīts jau 2019. gadā uz jauno festivāla sezonu, kura tiks īpaši veltīta Baltijas jūras valstu mūzikai.

Pirms koncerta vēstnieks tikās ar pilsētas mēru, pārrunājot dažādas plašākas sadarbības iespējas nākotnē, lai papildinātu ikgadējo mūzikas programmu. Mērs bija arī ļoti ieinteresēts pārrunāt politiskās aktualitātes jautājumus, piemēram, attiecības ar Krieviju, kā arī uzzināt vairāk par Latvijas vēsturi.

Pasākums ir viena no Latvijas valsts simtgades Latvijas Ārlietu ministrijas koordinētās Publiskās diplomātijas programmas norisēm Francijā.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Francijā
6, Villa Said, 75116 Parīze, Francija
Tālrunis: + 33 1 536 458 10
Fakss: + 33 1 536 458 19
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr    icon-facebook     icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā