LATVIJAS PILSOŅU DALĪBA 13. SAEIMAS VĒLĒŠANĀS, BALSOJOT PA PASTU

26.04.2018. 10:41

Francijā un Monako dzīvojošie Latvijas pilsoņi tiek aicināti izmantot iespēju piedalīties vēlēšanās, balsojot pa pastu!

Sākot ar 2018. gada 5. maiju līdz 2018. gada 14. septembrim Latvijas vēstniecībā Francijā (6 villa Saïd, 75116 Paris) var pieteikties balsošanai pa pastu 13. Saeimas vēlēšanām.

Pieteikties balsošanai pa pastu var konsulārās nodaļas pieņemšanas laikos:

pirmdienās, otrdienās, trešdienās, ceturtdienās, piektdienās - no 10:00 līdz 12:00

Lai reģistrētos balsošanai pa pastu, nepieciešams:

1. Iesniegums (pieejams šeit), kurā jānorāda vēlētāja vārds, uzvārds, personas kods, dzīvesvietas adrese un adrese Francijā vai Monako, uz kuru nosūtāmi vēlēšanu materiāli. Iesniegums jāparaksta!

2. Latvijas pilsoņa pase.

Balsošanai pa pastu jāreģistrējas līdz 2018. gada 14. septembrim, nogādājot iesniegumu un pasi Latvijas vēstniecībā Francijā. Balsošanas materiālus vēlēšanu iecirkņa komisija vēlētājiem izsūtīs laikā no 2018. gada 17. līdz 21. septembrim.

Ja vēlētājam nav iespēju pašam ierasties vēstniecībā, lai reģistrētos balsošanai pa pastu, vēlētāja iesniegumu un pasi pārstāvniecībā drīkst nogādāt jebkura vēlētāja uzticības persona (trešā persona, kurai ir derīgs personu apliecinošs dokuments). Vēstniecībā pieņems arī tos iesniegumus, kas būs nosūtīti pa pastu, ja vien iesniegumam būs pievienota Latvijas pilsoņa pase.

Saņemot vēlētāja iesniegumu, vēstniecības darbinieks reģistrēs vēlētāju balsotāju sarakstā, iespiedīs pasē spiedogu par dalību 13. Saeimas vēlēšanās un izsniegs izziņu, kas apliecinās, ka vēlētājs ir reģistrēts balsošanai pa pastu.

Jāievēro!

1. Reģistrējoties pasta balsošanai, vēlētājam nebūs iespēju balsot vēlēšanu iecirknī vēlēšanu dienā, jo vēlētāja pasē jau būs atzīme par dalību vēlēšanās.

2. Līdz 2018. gada 14. septembrim vēlētājam ir tiesības mainīt adresi, uz kuru nosūtāmi balsošanas materiāli. Par šo vēlmi jāpaziņo vēstniecībai, kurā vēlētājs reģistrējies balsošanai pa pastu.

3. Latvijas vēstniecība Francijā pieņem pieteikumus balsošanai pa pastu tikai no savā konsulārajā apgabalā (Francija un Monako) dzīvojošiem Latvijas pilsoņiem, kā arī no tiem Latvijas pilsoņiem, kuri dzīvo valstīs, kuras nepietilpst nevienas vēstniecības konsularajā apgabalā (šajās valstīs dzīvojošie pieteikumus var iesniegt jebkurā vēlēšanu iecirknī ārvalstīs).

Detalizēta informācija par 13. Saeimas vēlēšanām pieejama Centrālās vēlēšanu komisijas mājaslapā: https://www.cvk.lv/pub/public/31934.html

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Francijā
6, Villa Said, 75116 Parīze, Francija
Tālrunis: + 33 1 536 458 10
Fakss: + 33 1 536 458 19
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr    icon-facebook     icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā