Latvijas vēstnieks Francijā devies reģionālajā braucienā uz Marseļu

22.03.2018. 12:37
  • Ārlietu dienests Latvijas valsts simtgadei

2018. gada 21. martā Latvijas vēstnieks Francijā Imants Lieģis kā goda viesis pasniedza Frankofonijas balvu latvietei Liānai Radiņai, kura, piedaloties Francijas institūta, franču alianses un Marseļas mērijas organizētajā konkursā, saņēma galveno balvu, proti, pavadīt vienu nedēļu Francijā, Marseļā.  Šādu balvu piešķir katru gadu dažādu valstu pārstāvjiem. Latvijas Simtgades svinību ietvaros ar Latvijas goda konsula Marseļā Žana de Peliso (Jean de Pelissot) atbalstu, pirmo reizi frankofonijas konkursā varēja piedalīties arī jaunieši no Latvijas. Konkursa uzvarētāji pavada vienu nedēļu Marseļā, kur viņiem tiek piedāvāta daudzpusīga kultūras, valodas, tūrisma un sporta programma. Svinīgajā apbalvošanas ceremonijā piedalījās arī Marseļas mēra vietnieki kultūras un attīstības jautājumos, kā arī attiecīgo valstu goda konsuli.

Vēstnieks savas vizītes ietvaros tikās arī ar Marseļas mēru Žanu-Klodu Godēnu (Jean-Claude Gaudin) un pārrunāja sadarbības iespējas ekonomikas, kultūras un izglītības sfērā.

Vēstnieks iepazinās arī ar 2013. gadā Marseļā izveidoto Eiropas un Vidusjūras civilizāciju muzeju (MUCEM) un tikās ar Starptautisko sakaru direktoru Mikaelu Moamedu (Mikael Mohamed), lai apspriestu sadarbības iespējas projektiem ar Latviju. Muzejam ir vairāki darbības virzieni, kuros Latvija varētu piedalīties. Muzejs organizē ne tikai izstādes, sadarbojoties ar speciālistiem un pētniekiem no dažādiem muzejiem, bet arī konferences, kino ciklus un koncertus.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Francijā
6, Villa Said, 75116 Parīze, Francija
Tālrunis: + 33 1 536 458 10
Fakss: + 33 1 536 458 19
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr    icon-facebook     icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā