Latvijas vēstniecībā Francijā notiek Latvijas goda konsulu sanāksme

09.03.2018. 17:51

2018. gada 9. martā, kā ik gadu, Latvijas vēstniecība Francijā rīkoja Francijā rezidējošo Latvijas goda konsulu sanāksmi.  

Kā īpašais viesis sanāksmē piedalījās Rail Baltica vadītāja Baiba Rubesa, kura sniedza prezentāciju par Rail Baltica projektu un atbildēja uz goda konsulu jautājumiem. Goda konsuli, kā ierasts, tika informēti par politiskajām un ekonomiskajām aktualitātēm Latvijā, jaunāko informāciju saistībā ar Simtgades pasākumiem, arī konsulāras dabas jautājumiem. Latvijas vēstnieks Francijā Imants Lieģis un vēstniecības darbinieki uzklausīja goda konsulus par viņu darbību un plānoto savos reģionos.

Drīzumā sadarbībā ar goda konsulu Marseļā un Monako notiks vēstnieka vizīte Francijas dienvidos un dalība dažādos Simtgades pasākumos, piemēram, Frankofonijas balvas pasniegšanā Marseļā, sadarbībā ar Franču aliansi. Vēstnieks piedalīsies arī Latvijas Radio kora koncertā Monako festivālā “Mākslas pavasaris” (Printemps des Arts) 23. martā, kā arī konferencē par Miķeļa Valtera ieguldījumu Latvijas valsts tapšanā Nicā 22. martā, ko vēstniecība rīko Simtgades programmas ietvaros sadarbībā ar Vidusjūras Universitātes centru.

Sanāksmē piedalījās arī Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras Francijas biroja vadītāja un informēja goda konsulus par ekonomiskajām un biznesa aktualitātēm.

Latvijai ir 8 goda konsuli Francijā un 1 Monako:  Žans de Peliso (Jean de Pelissot) Marseļā, Alēns Menils (Alain Mesnil) Kalē, Alēns Pelfrēns (Alain Pelfrène) Lionā, Klēra Gotro (Claire Gauthrot) Nansī,  Boduēns Tjirī (Baudouin Thiry) Bordo, Mišels-Anrī  Vandesmets (Michel-Henry Vandesmet) Nantē,  Rišārs Burgštālers (Richard Burgstahler) Strasbūrā,  Silvija Rozenfelde (Sylvie Rosenfeld) Tulūzā, Žans-Klods Eude (Jean-Claude Eude) Monako.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Francijā
6, Villa Said, 75116 Parīze, Francija
Tālrunis: + 33 1 536 458 10
Fakss: + 33 1 536 458 19
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr    icon-facebook     icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā