Latvijas ārpolitikas institūta direktors Francijā skaidro Latvijas skatījumu uz drošības izaicinājumiem Baltijas reģionā

16.02.2018. 12:31
  • Ārlietu dienests Latvijas valsts simtgadei

2018. gada 15. februārī Parīzē norisinājās Baltijas jūras reģiona drošības tēmai veltīts seminārs. Pasākumā ar prezentāciju par Latvijas skatījumu uz drošības izaicinājumiem uzstājās Latvijas Ārpolitikas institūta direktors Andris Sprūds. Savā prezentācijā Andris Sprūds skaidroja drošības izaicinājumus Baltijas jūras reģionā no Latvijas perspektīvas, tai skaitā transatlantiskās saiknes un Eiropas Savienības nozīmi. Savā prezentācijā viņš pieskārās arī tādiem jautājumiem kā Latvijas attiecības ar Krieviju, enerģētikas drošība un citiem aktuāliem mūsu reģiona drošības jautājumiem.

Seminārā, kas tika rīkots sadarbībā starp Latvijas vēstniecību Francijā un Francijas Nacionālo valodu un austrumu civilizāciju institūtu (INALCO), piedalījās Francijas pētnieki, domnīcu pārstāvji, studenti, diplomāti, kuri izrādījuši īpaši interesi par Baltijas jūras reģionu, t.sk. Latviju.

Diskusiju vadīja Francijas aizsardzības koledžas (IRSEM) pētniece Amēlija Zima (Amelie Zima). Līdzās Andrim Sprūdam ar prezentāciju par Vācijas lomu Baltijas jūras reģionā uzstājās vienas no vadošajām Francijas domnīcām ārpolitikas jautājumos (IFRI – Francijas starptautisko attiecību institūta) pētniece Barbara Kunca (Barbara Kunz).   

Arī vēstnieks Imants Lieģis pagodināja semināra dalībniekus ar savu klātbūtni.

Seminārs ir viena no Latvijas valsts simtgades Latvijas Ārlietu ministrijas koordinētās Publiskās diplomātijas programmas, kā arī daļa no Latvijas vēstniecības Francijā aktivitātēm, atzīmējot Latvijas valsts simtgadi.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Francijā
6, Villa Said, 75116 Parīze, Francija
Tālrunis: + 33 1 536 458 10
Fakss: + 33 1 536 458 19
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr    icon-facebook     icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā