Latvijas vēstniecībā Francijā pie latviešu bērniem viesojas Ziemassvētku vecītis

11.12.2017. 17:36

2017. gada 10. decembrī Latvijas vēstniecība Francijā rīkoja Ziemassvētku eglīti latviešu bērniem un viņu ģimenēm, lai kopā iedegtu eglītē svecītes, gaidot Ziemassvētkus.

Ziemassvētku vecīti gaidot, bērniem bija iespēja darboties radošajās darbnīcās: gatavot dažādus rotājumus, ar kuriem rotāt gan vēstniecības egli, gan savas eglītes mājās. Mazākie bērni krāsoja zīmējumus un izgatavoja papīra sniegpārsliņas.

Latviešu sestdienas skolas skolēni ar skolotāju palīdzību bija sagatavojuši jauku priekšnesumu Ziemassvētku vecītim, un visi kopā gāja rotaļās. Ziemassvētku dziesmas pieskandināja visu vēstniecību un bērni minēja Ziemassvētku vecīša uzdotās mīklas.

Vecīša dāvanu maisā bija Latvijas kārumi: šokolādes konfektes un piparkūkas. Šogad vecītis bērniem dāvināja latviešu rakstnieku grāmatiņas: Luīzes Pastores nesen izdotos mākslas detektīvstāstus lielākajiem lasītpratējiem, bet mazie bērni mājās devās ar jaunākajiem Biki Bukiem – latviešu dzejnieku dzejoļu grāmatiņām, kuras ilustrējuši latviešu mākslinieki.

Latviešu bērnu pulks ar katru gadu aug aizvien lielāks, šogad vēstniecībā bija sapulcējušies vairāk nekā 50 bērnu.

Pasākums tika rīkots ar Ārlietu ministrijas atbalstu diasporas projektu programmā.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Francijā
6, Villa Said, 75116 Parīze, Francija
Tālrunis: + 33 1 536 458 10
Fakss: + 33 1 536 458 19
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr    icon-facebook     icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā