Baltijas valstu vēstnieki vērš Le Monde uzmanību uz apzīmējuma “bijušās Padomju Savienības republikas”

07.09.2017. 17:49

Baltijas valstu vēstnieki Francijā vērš uzmanību uz apzīmējuma “bijušās Padomju Savienības republikas” attiecināšanu uz Baltijas valstīm

Š.g. 7. septembrī pēc Latvijas iniciatīvas triju Baltijas valstu vēstnieki Francijā nosūtīja vēstuli izdevuma “Le Monde” redakciju direktoram Lukam Bronē (Luc Bronner). Vēstules iemesls bija “Le Monde” 3. septembra numurā izplatītais raksts par Somijas cīņu iepretim Krievijas radītajiem hibrīddraudiem, kuram pievienotā kartē Baltijas valstis tika apzīmētas kā “bijušās Padomju Savienības republikas”.

Savā vēstulē Baltijas valstu vēstnieki atzinīgi novērtēja “Le Monde” interesi par mūsu reģionu. Tajā pašā laikā vēstnieki aicināja izdevumu, rakstot par Baltijas valstīm, izvairīties no apzīmējuma “bijušās Padomju republikas” lietošanas. Vēstulē vēstnieki norādīja uz Baltijas valstu vēstures faktiem, nelikumīgo okupāciju un inkorporāciju Padomju Savienībā 1940. gadā. Vienlaikus atgādinot, ka lielākā daļa pasaules valstu, t.sk. Francija to uzskatīja par pretlikumīgu un neatzina, kas nodrošināja Baltijas valstu valstiskuma kontinuitāti pēc Padomju Savienības sabrukuma un neatkarības atgūšanas. 

Baltijas valstu vēstnieki ir vienojušies arī turpmāk aktīvi sekot līdzi publikācijām Francijas medijos un rūpēties, lai, uzrunājot Francijas sabiedrību, mūsu valstis tiktu korekti atspoguļotas no vēstures un starptautisko tiesību normu viedokļa.

 

 

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Francijā
6, Villa Said, 75116 Parīze, Francija
Tālrunis: + 33 1 536 458 10
Fakss: + 33 1 536 458 19
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr    icon-facebook     icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā