Latvijas vēstnieks Francijā Imants Lieģis gatavo Latvijas Simtgades atzīmēšanu Francijas dienvidos

11.05.2017. 12:05
  • Ārlietu dienests Latvijas valsts simtgadei
Latvijas vēstnieks Francijā Imants Lieģis gatavo Latvijas Simtgades atzīmēšanu Francijas dienvidos

2017. gada 9.-10. maijā Latvijas vēstnieks Francijā Imants Lieģis apmeklēja Nicas pilsētu, gatavojot vienu no Latvijas Simtgades projektiem Francijā, proti, konferenci par Latvijas valstsvīra, domātāja un diplomāta Miķeļa Valtera ieguldījumu Latvijas valsts veidošanā un dibināšanā, kā arī Latvijas un Francijas attiecību attīstībā.

Vēstnieks I.Lieģis tikās ar Nicas mērijas un Vidusjūras Universitātes centra (CUM) vadību, kas ir vēstniecības sadarbības partneri konferences projekta realizēšanā. Konference būs daļa no Vidusjūras Universitātes centra semināru cikla un tai būs plaša rezonanse Nicas iedzīvotāju vidū, pateicoties Nicas mērijas un CUM, kā arī Franču alianses iesaistei un komunikācijai.

2018. gadā paies piecdesmit gadi kopš Miķeļa Valtera nāves un Latvijas Simtgade ir pateicīgs brīdis, lai mēs atgādinātu par M.Valtera personību un viņa valstiskuma idejām, kuras jau 20. gadsimta pašā sākumā bija nelokāmas un skaidras attiecībā uz Latvijas valsts pašnoteikšanos un neatkarību. M.Valters ir devis arī nozīmīgu atbalstu latviešu trimdas dzīvei, dzīvodams Šveicē, Beļģijā un visbeidzot Francijā, kur pavadījis savus pēdējos dzīves gadus. Vēstnieks apmeklēja arī M.Valtera kapavietu Nicas austrumu kapsētā, lai godinātu valstsvīru kopā ar Latvijas goda konsulu Žanu de Peliso (Jean de Pelissot).

Vizītes laikā Nicā vēstnieks godināja arī terorakta upurus, kuri gāja bojā 2016. gada 14. jūlijā svētku uguņošanas laikā, kad ar smago kravas automašīnu tika nogalināti vairāk nekā 80 cilvēki.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Francijā
6, Villa Said, 75116 Parīze, Francija
Tālrunis: + 33 1 536 458 10
Fakss: + 33 1 536 458 19
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr    icon-facebook     icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā