Latvijas goda konsuli Francijā un Monako piedalās goda konsulu sanāksmē Latvijas vēstniecībā Parīzē

15.03.2017. 17:15
  • Ārlietu dienests Latvijas valsts simtgadei

Š.g. 15. martā Latvijas vēstniecība Francijā rīkoja kārtējo Francijā un Monako rezidējošo Latvijas goda konsulu sanāksmi.  

Kā ik gadu, goda konsuli tika informēti par politiskajām un ekonomiskajām aktualitātēm Latvijā, aktuālajiem jautājumiem vēstniecības darbā, arī konsulārajā jomā, un plānotajiem kultūras pasākumiem, īpaši atzīmējot Latvijas simtgades svinības. Goda konsuli izklāstīja savas darbības galvenās jomas un projektus, kurus plāno realizēt savos reģionos, lai nodrošinātu lielāku Latvijas redzamību Francijas reģionos.

Piemēram, pateicoties goda konsulam Monako, Latvijas Radio koris piedalīsies Monako festivālā “Mākslas pavasaris” (Printemps des Arts) 2018. gada 23. martā, bet jau šogad Monako notiks ārstu simpozijs, kurā piedalīsies 20 ārsti no Latvijas. Citi goda konsuli plāno savos reģionos gan izstādes, gan konferences, iesaistot, piemēram, jauniešu organizāciju “Eiropas jaunieši”, kā arī citus pasākumus.

Sanāksmē piedalījās arī Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras Francijas biroja pārstāves un informēja goda konsulus par ekonomiskajām un biznesa aktualitātēm, investīciju iespējām Latvijā.

Latvijai ir 8 goda konsuli Francijā un 1 Monako:  Žans de Peliso (Jean de Pelissot) Marseļā, Alēns Menils (Alain Mesnil) Kalē, Alēns Pelfrēns (Alain Pelfrène) Lionā, Klēra Gotro (Claire Gauthrot) Nansī,  Boduēns Tjirī (Baudouin Thiry) Bordo, Mišels-Anrī  Vandesmets (Michel-Henry Vandesmet) Nantē,  Rišārs Burgštālers (Richard Burgstahler) Strasbūrā,  Silvija Rozenfelde (Sylvie Rosenfeld) Tulūzā, Žans-Klods Eude (Jean-Claude Eude) Monako.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Francijā
6, Villa Said, 75116 Parīze, Francija
Tālrunis: + 33 1 536 458 10
Fakss: + 33 1 536 458 19
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr    icon-facebook     icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā