Grāmatas “Latvieši” franču valodā atvēršanas svētki Latvijas vēstniecībā Francijā

03.03.2017. 13:42

Francijas izdevniecība Ateliers Henry Dougier kolekcijā Tautas dzīves līnijas (Lignes de vie d’un peuple) klajā laidusi grāmatu Latvieši (Les Lettons), kuras autori ir Selīna Bajū (Céline Bayou) un Eriks Leburis (Eric Le Bourhis). Š.g. 2. martā Latvijas vēstniecībā Francijā notika šīs grāmatas atvēršanas svētki.

Pasākumu ar uzrunu atklāja Latvijas vēstnieks Francijā Imants Lieģis, izsakot pateicību autoriem par viņu ieguldījumu grāmatas tapšanā. Vēstnieks savā runā uzsvēra, ka joprojām nereti Francijā nākas dzirdēt stereotipiskus jautājumus attiecībā uz Latviju, tās politiku, tāpēc jo īpaši svarīgi ir runāt, skaidrot, stāstīt par Latviju, un šāda grāmata parāda Latvijas daudzveidību. Diskusijā piedalījās grāmatas autori un izdevējs Anrī Dužjē (Henry Dougier). Kā atzina autori, francūžu priekšstats par Latviju joprojām ir miglains, kā par tālu, neaizsniedzamu zemi. Tas mainās, kad francūzis nonāk Latvijā, un abi autori jau sen dzīvo ar Latviju sirdī.

Franču pētnieki veidojuši grāmatu kā sarunas ar Latvijas iedzīvotājiem, lai atspoguļotu mūsu sabiedrību. Intervēti gan sabiedrībā pazīstami cilvēki, gan mazāk zināmi, gan pilsētā, gan laukos dzīvojoši, piemēram, bijusī prezidente Vaira Vīķe-Freiberga, laikmetīgās mākslas centra direktore Solvita Krese, rakstniece Marina Kosteņecka, bitenieks Jānis Sietiņsons, pētniece Anita Vaivade un vairāki citi.

Uz grāmatas prezentāciju Latvijas vēstniecībā īpaši kuplā skaitā ieradās latviešu diasporas pārstāvji, Latviešu Apvienības Francijā biedri, kā arī vēsturnieki, ministriju pārstāvji, pasniedzēji, žurnālisti, arī pirmais Francijas vēstnieks Latvijā pēc neatkarības atgūšanas Žaks de Boss (Jacques de Beausse) un citi interesenti. Publika izrādīja neviltotu interesi par grāmatu un tika uzdoti daudzi jautājumi.

Vakaru noslēdza Parīzes latviešu kora “Latve” uzstāšanās Ināras Bražes vadībā, kas guva atzinīgus aplausus.

---

S.Bajū un E.Leburis ir pētnieki, kuri labi pārzina Baltijas valstis, viņi ir interneta žurnāla Regard sur l’Est (Skats uz Austrumiem) www.regard-est.com redaktori. S.Bajū ir arī pasniedzēja Nacionālajā valodu un civilizāciju institūtā (INALCO), kuras lekcijas ir par Latvijas mūsdienu sabiedrību.

Izdevniecība Ateliers Henry Dougier kolekcijā Tautas dzīves līnijas (Lignes de vie d’un peuple) jau vairākus gadus izdod grāmatas par dažādām tautām. Grāmata par lietuviešiem iznāca 2014. gadā, bet grāmata par igauņiem vēl tikai top.

http://ateliershenrydougier.com/

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Francijā
6, Villa Said, 75116 Parīze, Francija
Tālrunis: + 33 1 536 458 10
Fakss: + 33 1 536 458 19
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr    icon-facebook     icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā