Latvijas kultūras dienas Orleānā (Francijā)

14.12.2016. 16:34

Š.g. 13. decembrī  Latvijas vēstnieks Francijā Imants Lieģis pēc Orleānas mērijas ielūguma devās reģionālajā vizītē, lai apmeklētu Orleānas pilsētu un piedalītos Latvijas kultūras dienu pasākumos. Vēstnieks atklāja fotoizstādi par Latviju, kā arī uzstājās ar lekciju par Latviju. Vēstnieka vizītē piedalījās arī Latvijas goda konsuls Nantē Mišels-Anrī Vandesmets (Michel-Henri Vandesmet).

Orleānas mākslas muzeja konferenču zālē vēstnieks Imants Lieģis un Latvijas Investīcijas un Attīstības Aģentūras (LIAA) pārstāve Francijā Solvita Gulbe uzstājās konferencē plašai publikai par Latviju, tās vēsturi, kultūru, tradīcijām, kā arī par politiskajām aktualitātēm un ekonomiskajām iespējām Latvijā. Vēstnieks aicināja Orleānu piedalīties Latvijas Simtgades atzīmēšanā 2018. gadā.

Vizītes laikā vēstnieks kopā ar LIAA pārstāvi Francijā tikās ar Orleānas mēra vietnieci Martinu Grivo (Marine Grivot), kā arī apmeklēja Luarē (Loiret) departamenta Tirdzniecības un rūpniecības kameru, tiekoties ar diviem tās pārstāvjiem Giju Robinē (Guy Robinet) un Stefanu Minos (Stéphane Munos). Sarunas laikā franču puse informēja, ka Luarē departaments iepērk no Latvijas kokmateriālus pārstrādei, proti, iepakojumu izgatavošanai. Tika sarunāts, ka LIAA pārstāvniecība Francijā informēs Luarē Tirdzniecības un rūpniecības kameru par to, kurās Francijā notiekošajās starptautiskajās izstādēs piedalās arī Latvijas uzņēmēji, lai savlaicīgi varētu rīkot tikšanās un attīstīt sadarbību starp Francijas un Latvijas uzņēmējiem.

Noslēdzot vizīti, pilsētas mērijas reprezentācijas telpās Hotel Groslot Imants Lieģis kopā ar pilsētas mēra vietnieci Martinu Grivo atklāja Jura Kalniņa un Indriķa Stūrmaņa fotoizstādi „Latvijas mirkļi. Daba un arhitektūra” (Clin d’œil de Lettonie. Nature et Architecture), kura publikai apskatāma jau no 5. decembra līdz pat 18. decembrim. Fotoizstādi papildina dažādu ar Latviju saistītu priekšmetu izstāde, kurā apskatāms gan tautastērps, Latgales māla krūze, koka dizaina priekšmeti, rotaslietas no dzintara un sudraba, mūzikas instrumenti, kā arī citi priekšmeti. Izstādes atklāšanā, kā arī konferences laikā, vēstnieks aicināja visus klātesošos ceturtdien, 15. decembrī plkst. 19.00 apmeklēt latviešu pianistes Asjas Ahmetžanovas klavierkoncertu, kurā tiks atskaņoti arī latviešu komponistu, piemēram, Pētera Vaska darbi. Koncerts notiks Orleānas mākslas muzeja koncertzālē.

Latvijas kultūras dienas Orleānā tiek rīkotas ar Latvijas vēstniecības Francijā un Latviju goda konsula M.A. Vandesmeta atbalstu.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Francijā
6, Villa Said, 75116 Parīze, Francija
Tālrunis: + 33 1 536 458 10
Fakss: + 33 1 536 458 19
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr    icon-facebook     icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā