Ziemassvētku vecītis viesojas pie latviešu bērniem Latvijas vēstniecībā Francijā

14.12.2016. 15:49

Ziemassvētku vecīša viesošanās Latvijas vēstniecībā Francijā pie latviešu bērniem nu jau kļuvusi par tradīciju. Kā katru gadu, arī šogad, 10. decembrī Latvijas vēstniecība Francijā rīkoja Ziemassvētku eglīti latviešu bērniem un viņu ģimenēm.

Sanākot vēstniecībā kopā ar vecākiem, bērni gatavoja dažādus rotājumus un pušķoja vēstniecības eglīti. Mazākie bērni krāsoja zīmējumus un izgatavoja papīra sniegpārsliņas un zvaigznītes.

Latviešu sestdienas skolas skolēni ar skolotāju palīdzību bija sagatavojuši priekšnesumu – pasaku “Vecīša cimdiņš”. Visi kopā pēc tam gājām rotaļās un dziedājām Ziemassvētku dziesmas, kā arī minējām Ziemassvētku vecīša uzdotās mīklas.

Vecīša dāvanu maisā bija Latvijas kārumi: šokolādes konfektes un piparkūkas. Šogad vecītis bērniem dāvināja ar latviešu rakstnieku grāmatiņas: Luīzes Pastores mākslas detektīvstāstus lielākajiem lasītpratējiem, bet mazie bērni mājās devās ar dažādiem bikibukiem – latviešu dzejnieku dzejoļu grāmatiņām, kuras ilustrējuši latviešu mākslinieki. Vecāki un bērni mielojās ar Latvijas pelēkajiem zirņiem ar speķi, kā arī citiem Latvijas gardumiem no dažādiem Latvijas uzņēmumiem, kuri laipni piedāvāja savu produkciju pēc dalības Starptautiskajā pārtikas izstādē Parīzē.

Vēstniecībā bija sanākuši gandrīz 50 latviešu bērni. Šis pulciņš katru gadu papildinās ar pavisam maziem svētku svinētājiem.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Francijā
6, Villa Said, 75116 Parīze, Francija
Tālrunis: + 33 1 536 458 10
Fakss: + 33 1 536 458 19
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr    icon-facebook     icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā