UNESCO atklāta Jaņa Rozentāla izstāde

01.12.2016. 11:11

Trešdien, 2016. gada 30. novembrī, UNESCO galvenajā mītnē Parīzē tika atklāta latviešu glezniecības klasiķim Janim Rozentālam veltīta informatīva izstāde “Janis Rozentāls (1866–1916). Māksla un tehnika” un svinēta Latvijas Neatkarības 98. gadadiena.  

Savā runā izstādi atklājot, Latvijas kultūras ministre Dace Melbārde uzsvēra: “J.Rozentāls un viņa darbība ir pierādījums tam, ka mākslas valoda  var  būt  ļoti  spēcīga un  nozīmīga starpkultūru dialoga forma. Kā atzinība daiļrades spēkam ir arī viņa vārda  iekļaušana UNESCO svinamo dienu kalendārā”. Ministre iepazīstināja izstādes viesus ar J.Rozentāla unikālo rokrakstu, kas ataino dažādu tautu un kultūru  mijiedarbību, kultūras sakaru nozīmi un kopējās eiropeiskās vērtības.

Latvijas vēstniece UNESCO Ivita Burmistre, ar gandarījumu atzīmējot Latvijas dalības UNESCO 25. gadadienu, uzsvēra, ka Latvija ir mērķtiecīgi iesaistījusies UNESCO darbā, un turpinās būt aktīva dalībvalsts. Latvijas prioritātes tālākā sadarbībā ar UNESCO sakrīt ar organizācijas noteiktajām: ilgtspējīgas attīstības veicināšanā ar izglītības, zinātnes, kultūras un komunikācijas un informācijas palīdzību, nodrošinot vārda brīvību un žurnālistu drošību, sekmējot mediju un informācijas pratību, saglabājot kultūras mantojumu un veicinot kultūras daudzveidību.

Savukārt Latvijas vēstnieks Francijā  Imants Lieģis savā uzrunā atzīmēja Latvijas – Francijas diplomātisko attiecību 25. gadadienu, kas tika atzīmēta šī gada 16. novembrī Francijas Ārlietu ministrijā, ar gandarījumu secinot, ka Latvija un Francija savā starptautiskajā redzējumā ir vienotākas kā jebkad. Vēstnieks izteica cerību, ka atzīmējot Latvijas simtgadi Parīzē būs skatāma Baltijas valstu simbolisma izstāde.     

Saskaņā ar UNESCO Ģenerālās konferences 38. sesijas lēmumu gleznotāja 150. gadadiena tika apstiprināta UNESCO svinamo dienu kalendārā 2016.–2017. gadam, novērtējot viņa ieguldījumu reģiona mākslas procesu attīstībā un starpkultūru dialoga veicināšanā.
Izstāde “Janis Rozentāls (1866–1916). Māksla un tehnika” UNESCO galvenajā mītnē Parīzē būs skatāma no 2016. gada 1. decembra līdz 8. decembrim.

Izstādi organizēja Latvijas Nacionālais mākslas muzejs sadarbībā ar Latvijas Republikas Kultūras ministriju, Latvijas Pastāvīgo pārstāvniecību UNESCO, UNESCO Latvijas Nacionālo komisiju un Rakstniecības un mūzikas muzeju.

Izstādes kuratore: Dr. art. Aija Brasliņa, LNMM Kolekciju un zinātniskās izpētes nodaļas vadītāja, Tālr (+371) 67 716118, E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Izstādes māksliniece: Ineta Sipunova

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Francijā
6, Villa Said, 75116 Parīze, Francija
Tālrunis: + 33 1 536 458 10
Fakss: + 33 1 536 458 19
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr    icon-facebook     icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā